رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی:

کسانی که برای امام(ره) کاخ ساخته‌اند انقلاب را درک نکرده‌اند/نسل جدید با تعریفِ تحریف شده‌ی شما از انقلاب بیگانه‌اند

کسانی که برای امام(ره) کاخ ساخته‌اند انقلاب را درک نکرده‌اند/نسل جدید با تعریفِ تحریف شده‌ی شما از انقلاب بیگانه‌اند

روح‌الله حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 در واکنش به ادعای برخی اصلاح‌طلبان مبنی بر قرار گرفتن نظام در سراشیبی و عدم درک انقلاب توسط نسل جدید گفت: نسل جدید در زمان وقوع انقلاب اسلامی حضور نداشته و از محضر افرادی چون حضرت امام(ره) و مسئولان مخلصی که از راهبران انقلاب بودند بهره نبرده‌اند؛ اما با این حال می‌بینیم که این جوانان در میدان حاضرند و از ارزش‌های انقلاب اسلامی جانانه دفاع می‌کنند؛ به صورت داوطلبانه به سوریه رفتند و عمده‌ی شهدای ما در سوریه مربوط به بازه سنی جوانان است. درست است که آن‌ها در زمان انقلاب حضور نداشته‌اند ولی ظاهرا آن‌ها بیشتر از برخی مسئولان که دوشادوش حضرت امام(ره) در میدان مبارزه حضور داشتند ایشان را درک کرده‌اند.

وی با اشاره به مشی ساده‌زیستی حضرت امام(ره) اظهارداشت: ایشان شخصیت ساده‌زیستی داشتند که در زمان حیات خود هیچ‌گاه از حداقل‌های زندگی فراتر نرفته و همواره با خوی اشرافی‌گری مبارزه کردند. اما در حال حاضر شاهد هستیم که برخی از افراد که ادعای انتساب به امام(ره) را دارند، برمزار ایشان یک کاخ اشرافی ساخته‌اند و ادعا می‌کنند بارگاه رهبر انقلاب باید در شان او باشد. باید از این افراد پرسید؛ اگر مدعی شناخت و درک حضور ایشان هستید پس چگونه با چنین ادعایی برای ایشان یک بارگاه اشرفی ساختید؟ این درست است که بگوییم این شما بودید که انقلاب و حضرت امام(ع) را نشناختید یا به عبارت دیگر جوانان نسل امروز با تعریف تحریف شده شما از انقلاب بیگانه هستند.

حسینیان در واکنش به ادعای آقای موسوی لاری درباره‌ی جدایی ملت از حکومت و خطر قرار گرفتن نظام در سراشیبی گفت: مسئولان مخلص انقلابی همیشه در بین مردم بوده‌اند. از جنس مردم بودند و از حرف دل مردم آگاهی داشتند. برای مردم کار می‌کردند و یاری رسان آن‌ها بودند. اما متاسفانه برخی دولت‌ها که خوی اشرافی‌گری دارند از مردم فاصله گرفته و مسئولان این دولت‌ها از بودن در میان مردم خودداری می‌کنند. این رفتار ناشی از خوشی اشرافی و خودبرتربینی است که در میان برخی مسئولان نظام جمهوری اسلامی وجود دارد. مردم چنین رفتارهایی را می‌بینند و قطعا در انتخاب‌های خود مدنظر قرار می‌دهند. خوشبختانه مرم همچنان دل در گرو اسلام و انقلاب دارند و ان شاالله با راهنمایی‌های حکیمانه رهبری شاهد بهبود اوضاع خواهیم بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

عده‌ای در پس ادعای واهی حذف نام امام(ره) در پی مطامع جناحی اند

نخست وزیری که شاه برای فساد و گرانی زندانی‌اش کرد!

محمدرضا شاه: امام علی یک‌بار که زمین خوردم خود را بین من و سنگ قرار داد و نجاتم داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha