۱۰ سال حبس برای قاچاقچیان گوشت های آلوده

۱۰ سال حبس برای قاچاقچیان گوشت های آلوده

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی دادگستری استان هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری اظهار داشت: متهمان پرونده قاچاق گوشت‌های آلوده در بندرعباس به ۱۰ سال حبس و بیش از ۳۵ میلیاردتومان جزای نقدی محکوم شدند. 

وی با تشریح جزئیات این خبر افزود: اواخر سال ۹۶ گزارش‌هایی مبنی بر سودجویی و فعالیت مشکوک افرادی در زمینه قاچاق و واردات غیرقانونی گوشت و فرآورده‌های آلوده دامی از کشور‌های حاشیه خلیج فارس به دستگاه قضایی استان هرمزگان ارسال شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح‌کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع که با سلامت عمومی و امنیت غذایی مردم ارتباط مستقیم داشت بلافاصله پرونده‌ای در دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس تشکیل شد و اسناد و مدارک موجود با جدیت و به طور شبانه‌روزی مورد بررسی ویژه قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری ادامه داد: پس از تکمیل روند تحقیقات در دادسرا و ارجاع پرونده به شعبه دادگاه انقلاب بندرعباس، قاضی رسیدگی کننده با توجه به گزارش دامپزشکی مبنی بر احتمال آلودگی گوشت‌های قاچاق به ویروس خطرناک سالمونلا، با استناد به ماده ۲۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا نسبت به صدور حکم محکومیت برای قاچاقچیان اقدام کرد.

وی خاطرنشان کرد: در نتیجه اتمام مراحل دادرسی و صدور حکم در دادگاه انقلاب بندرعباس، رأی مذکور در دادگاه تجدیدنظر استان هرمزگان نیز تأیید و قطعیت یافته است.

این مقام قضایی در استان هرمزگان تصریح کرد: بر اساس حکم صادره ضمن معدوم نمودن محموله گوشت‌های آلوده، دو نفر از متهمین به اسامی  (اسماعیل و حمیدرضا برزه-  فرزند ابراهیم) به اتهام قاچاق فرآورده‌های خوراکی فاقد مجوز و مضر برای مصرف انسانی، مجموعاً به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری، پرداخت مبلغ ۳۵۲ میلیارد و ۱۲۶ میلیون و ۶۵۶ هزار ریال جزای نقدی، محرومیت از تأسیس شرکت، منع دریافت کارت بازرگانی و هر نوع فعالیت در امور مرتبط با فرآورده‌های خوراکی و دامی به مدت ۵ سال و ممنوعیت خروج از کشور به مدت سه سال محکوم شدند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

کشف ۱۰۰ میلیارد ریال تبلت قاچاق در تهران

علت توقف طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق چیست؟

فروش میوه قاچاق در یک فروشگاه اینترنتی+تصاویر

1 نظر

1397/11/14 - 21:12

انشاا... با برخورد قاطع قوه قضائیه ریشه این مفسدین از سر ملت کم شود با این گرانی گوشت، آلوده هم باشد گرانی دوا و درمان را هم باید به ان اضافه کرد. البته در یکی از استانها که شبکه توزیع گوشت های فاسد را گرفتند و چندین تن گوشت را هم بدلیل الودگی معدوم کردند و پنج تن از عزیزان مدیران دامپزشکی استان را هم گرفتند ولی نه تنها با اقایان برخورد نکردند بلکه سه تا از این مدیران عزیز را به برزیل فرستادند و دو تای دیگر را هم قرار است بفرستند ضمنا به همه این عزیزان پست های جدید هم دادند. اینکه بجای تنبیه می شود تشویق.

دلاوری

ارسال نظر

capcha