برخورد با سازندگان بناهای عمومى غیراستاندارد تخریب شده در سیل و زلزله

برخورد  با سازندگان بناهای عمومى غیراستاندارد تخریب شده در سیل و زلزله

به گزارش سراج24، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با اشاره به وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور اظهار داشت: بلافاصله پس از این حوادث دستورات لازم جهت بسیج امکانات برای امداد و کمک رسانی به مردم مناطق حادثه ‌دیده صادر شد.

وی در ادامه افزود: استانداران نیز از ابتدای وقوع این حوادث به جد پیگیر امور آسیب‌دیدگان بودند و امکانات لازم را جهت اسکان اضطراری فراهم کردند همچنین سایر اقدامات لازم جهت ارزیابى و جبران خسارت ها انجام خواهد شد.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه بناهای دستگاه های خدماتی و عمومى باید در زمان وقوع حوادث از استحکام کافی برخوردار باشند، گفت: متاسفانه بعضا در هنگام وقوع سیل و زلزله و سایر حوادث طبیعی مشاهده شده است که بنا های تازه ساخت دچار آسیب های جدی و یا تخریب شده اند که این موضوع به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

قائم مقام وزیر در امور مجلس و هماهنگى استانها با اشاره به تکلیف جدید وزارت کشور برای استانداران که در جلسه امروز شورای معاونین این وزارتخانه تصمیم‌گیری شد، تصریح کرد: استانداران موظف خواهند بود پس از وقوع مخاطرات طبیعى مثل سیل و زلزله ضمن بررسى بناهایى که با استفاده از منابع بیت‌المال ساخته شده و به دلیل عدم برخوردارى از استانداردهاى لازم تخریب شده‌اند، با سازندگان، ناظران و مسئولان اجرایی دستگاههاى مرتبط برخورد قانونی به عمل آورند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

هیچکس حق مخدوش کردن کرامت انسانی را ندارد

فیلم| قصِه‌یِ غُصِه‌ی ۹۸ ؛ تمام اتفاقات امسال در یک قاب

فیلم| ایام الله

0 نظر

ارسال نظر

capcha