زنگ انقلاب در مدارس کشور نواخته شد

زنگ انقلاب در مدارس کشور نواخته شد

به گزارش سراج24، مراسم نواخته شدن زنگ انقلاب در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در مدرسه دخترانه رفاه  منطقه ۱۲ تهران  در ساعت  ۹ و ۳۳ دقیقه صبح ۱۳ بهمن ماه  ۹۷ انجام گرفت.

این مراسم به طور نمادین در مدرسه رفاه  انجام شد و در سایر مدارس  سراسر کشور هم نواخته شدن زنگ انقلاب در دستور کار قرار دارد؛  امسال به دلیل تقارن ۱۲ بهمن با روز جمعه، نواختن زنگ انقلاب به شنبه موکول شد.

امام خمینی (ره)، معمار کبیر انقلاب اسلامی، در ۱۲ بهمن ماه سال ۵۷ در بدو ورود به کشور و بعد از سخنرانی در بهشت زهرا (س) در مدرسه رفاه حضور یافتند و مردم در این مدرسه با ایشان دیدار کردند همچنین این مدرسه در فعالیت های انقلابی و پیشبرد این جنبش نقش بسزایی ایفا کرد.

در این مراسم بطحایی با اشاره به اینکه نواختن زنگ از محلی که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در این محل حضور داشت، افتخار است، بیان کرد: هرچند امروز ۱۳ بهمن ماه است و تقارن ۱۲ بهمن با روز جمعه این تاریخ را برای نواختن زنگ رقم زد.

وی ادامه داد: برای پیروزی انقلاب و عبور از ظلمت زحمات زیادی کشیده شده است و افرادی بسیاری صدمه دیدند، شکنجه شدند و حتی جانشان را از دست دادند اما تعداد کسانی که نامشان در تاریخ تمدن اسلامی باقی ماند، همچون امام (ره) زیاد نیست.

امام (ره) برای هورا کشیدن مردم تلاش نکرد

وزیر آموزش و پرورش گفت: باید این سوال را بپرسیم که چرا نام امام اینگونه در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شد و شاید علت آن بوده که امام صرفا برای رضایت خداوند تلاش کرد و تنها برای خواسته خداوند انقلابی بود و برای هورا کشیدن مردم این کار را نکرد.

وی افزود: از مرحوم حبیبی و همه کسانی که برای پیروزی انقلاب تلاش کردند، یاد می‌کنیم و امیدوارم خداوند متعال به همه ما این توفیق را بدهد.

رفتن شاه اولین پله پیروزی انقلاب بود

وزیر آموزش و پرورش به نقل قولی از امام خمینی اشاره کرد و گفت: بعد از پیروزی انقلاب امام فرمودند این تازه اول راه است و این فرمایش را در آن زمان کمتر کسی درک کرد، وقتی ۴۰ سال قبل را می‌بینیم درمی‌یابیم رفتن شاه اولین پله بود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: امیدوارم نظام روز به روز به سمت ارزش‌های والای خود نزدیک شود و بر توفیقات کسانی که در این انقلاب نقش داشتند، بیفزاید.

انتهای پیام /

اخبار مرتبط

طرح ممنوعیت مصرف بستنی توسط زنان در اماکن عمومی کذب محض و بی‌اساس است/ کسی که این شایعه را منتشر کرده مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد

زوایای پنهان استعفای بطحایی!

ساختار کهنه آموزش و پرورش بازسازی می‌شود؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha