مشروح اجتماع عظیم ۵۰۰۰ نفری دختران انقلاب

مشروح اجتماع عظیم ۵۰۰۰ نفری دختران انقلاب

به گزارش سراج24، اجتماع عظیم ۵۰۰۰ نفری دختران انقلاب که امروز (پنجشنبه یازدهم بهمن ۹۷) با حضور بانوان و زنان انقلابی در میدان امام حسین(ع) همراه بود، به اتمام رسید.

سخنران ویژه این مراسم که از سوی گروه آمرین به معروف صراط (دختران انقلاب) برگزار شده است، حجت‌الاسلام پناهیان بود به بیان اندیشه‌هایی درباره ضرورت ترویج زیبایی‌های دین پرداخت.

این اجتماع با حضور نورانی همسر و دختر شهید برونسی، خانواده شهدای صیاد شیرازی، شهید طهرانی‌مقدم، شهید نورخدا موسوی، احمد پلارک، ابراهیم هادی، جاوید الاثر متوسلیان، شهید احمد علی نیری و همسر شهید حادثه مکه دکتر حاتمی به همراه خانواده مرضیه هاشمی و مهمانان ویژه همراه  بود.

استقبال گسترده زنان انقلابی از اجتماع عظیم دختران انقلاب

در ادامه این مراسم، گروه سرودی متشکل از دانش آموزان پسر به اجرای نواهای انقلابی پرداختند و در ادامه حاج امیرعباسی همزمان با دهه فاطمیه به مداحی پرداخت.

خواهرزاده مسیح علینژاد: بانوان ایران اندیشه  انقلابی خود را به رخ تمام جهانیان خواهند کشید

در ادامه این مراسم خواهرزاده مسیح علینژاد به سخنرانی پرداخت و گفت: من یک بانوی ایرانی مسلمانم، از نسل دوم انقلاب، طعم جنگ را کشیده‎ام. دختر جاده پرفراز و نشیب انقلابم که دینم، اعتقادم، شریعتم مرا ریحانه نامیده است.

وی ادامه داد: ما دختران انقلاب یاد گرفته‌ایم در اوج سختی‌ها زندگی کنیم، در دل مصائب و مشکلات رشد کنیم و جهان را مبهوت ایستادگی و سربلندی خود سازیم.

خواهرزاده مسیح علینژاد خاطرنشان کرد: دختران انقلاب به یک خیابان و چند سکوی یک متری تعلق ندارند، چرا که بر اوج قله‌های رفیع نجابت و و فرزانگی ایستاده‌اند.دختران انقلاب برای اثبات اندیشه متعالی خویش، نیازی به آزادی جسمانی ندارند چراکه در دامن صبرآفرین خود والایی شخصیت‌شان را اثبات می‌کنند.

حجت‌الاسلام پناهیان: زیبایی‌های معنوی دین را باید باشکوه به تصویر کشید/ خواهرزاده مسیح علینژاد: بانوان ایران اندیشه انقلابی خود را به رخ تمام جهانیان می‌کشند

وی ادامه داد: ما فرزندان زنان و مردان غیوری سرزمینی هستیم که با خون دل پایدار و استوار مانده است. رهبری داشته‌ایم که رهبرپروری کرده است و بانوان ایران اسلامی  هریک رهبری به عظمت عمر چهل ساله انقلاب هستند.

خواهرزاده مسیح علینژاد با اشاره به نقش‌آفرینی زنان انقلابی تصریح کرد:  بانوان ایرانی از جنس ناهید فاتحی، از جنس محبوبه دانش، از جنس طاهره هاشمی هستند و بدانند و بترسند همه زالوصفتان که ما همه ناهیدیم، همه محبوبه‌ایم و ما همه زینبیم. ما دختران زهراییم که تا آخرین قطره خونمان برای آرمان‌های مقدس اسلام و پاسداری از مقام ولایت فقیه مبارزه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ما با همه تفاوت‌هایمان در هم گره خورده‌ایم و نقش یکرنگی بر ایران زده‌ایم و هیچ سلاحی در مقابل یکدیگر نمی‌گیریم اما در برابر دوست‌نماهای خارج نشین و در برابر همه دشمنانمان با سلاح تفکر و اندیشه اسلامی از کشورمان دفاع می‌کنیم.

وی ادامه داد: زین پس با تمام قلم‌هایتان و با تمام دوربین‌هایتان بنویسید و ثبت کنید که بانوان ایران اندیشه  انقلابی و انسان‌سازشان را به رخ تمام جهانیان خواهند کشید.

این بانوی انقلابی ادامه داد: هر روز و هرساعت و هرکجا مقاومت ما را با دوربین‌هایتان ثبت کنید که این افتخار ماست، اخلاق، اندیشه و فرهنگ ما سلاح ماست.

خواهرزاده مسیح علینژاد خاطرنشان کرد: گویند براندازیم. چه براندازی ؟ مردم وطن خشت به خشت این کشو را با خون عزیزانشان ساخته‌اند و این انقلاب با ایثار و شجاعت و غیرت پدران و برادرانمان قوت گرفت و با محبت، صبوری و عفاف مادران و خواهرمان شکوفا شد.

وی تصریح کرد: امروز ما به تدبیر انقلابی و حماسی جوانان با بصیرتمان مفتخریم و این  با تمام سختی‌ها و زخم‌هایی است که خورده‌ایم و خواهیم خورد.

این بانوی انقلابی  ادامه داد: با توکل به خداوند متعال و توسل به بزرگان معصومان و تبعیت از ولی زمانمان، ناهمواری‌های این قله عظیم را طی خواهیم کرد و بعد از چهل سال «با افتخار گذشته و امید به آینده» سربلندی و عظمت‌مان را به همه جهانیان مخابره می‌کنیم.

وی در پایان سخنانش به عبارت شعری اشاره و اظهار کرد: «رگبار صدای ما نخشکیده هنوز/ فریاد رسای ما نخشکیده هنوز/ ما و سرتسلیم به دشمن هیهات/ خون شهدای ما نخشکیده هنوز.»

حجت‌الاسلام پناهیان:  زیبایی‌های معنوی دین را با شکوه هرچه بیشتر به تصویر کشید

حجت‌الاسلام پناهیان استاد حوزه و دانشگاه در ادامه این مراسم گفت: در جامعه ما دینداری در اثر تبلیغات نیست، چون این قدرت با تجهیزات جدید به گرد پای دینداری نرسیده و صدا و سیما اگرچه برنامه هایش با معنویت جامعه همراهی دارد، اما همواره جای خالی آثار هنری قوی فاخر برای رشد معنویت دیده می‌شود و بنابر این باید حجابی که در جامعه داریم مورد تقدیر قرار گیرد.

حجت‌الاسلام پناهیان: زیبایی‌های معنوی دین را باید باشکوه به تصویر کشید/ خواهرزاده مسیح علینژاد: بانوان ایران اندیشه انقلابی خود را به رخ تمام جهانیان می‌کشند

وی با آسیب‌شناسی فیلم‌های سینمایی در حوزه زنان خاطرنشان کرد: در فیلم‌های سینمایی همیشه بد حجابی تبلیغ می‌شود در حالی که حجاب کنونی و فاطمی امروز مرحهون دیدگاه دینی کشور است در حالی که طی ۴۰ سال هنر‌مندان ما نتوانسته‌اند در تقدیر از حجاب آنچنان که باید اقدام کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: مساله ما در جامعه فقط مقابله با اقدام کنندگان علیه حجاب نیست و باید برای اشاعه حجاب ناب اقدام فاخری انجام دهیم چراکه در متون اسلامی ما پیام‌ها و احادیث زیادی در باب زیبایی‌های معنوی حجاب آمده است و ضرورت دارد که روی آن‌ها کار شود.

حجت‌الاسلام پناهیان به مراسم‌هایی همچون اربعین و  اعتکاف اشاره و خاطرنشان کرد: شهدایی که گفته‌های ماندگاری از خود به جای گذاشته‌اند همگی مطرح می‌کنند وقت خود را صرف کسانی که با این شهدا و دین و حجاب عناد دارند، نکنید، چراکه باید به تبیین زیبایی‌های معنوی بپردازیم و با بی اعتنایی به کسانی که نمی‌پذیرند، زیبایی‌های معنوی دین را با شکوهی هرچه بیشتر مطرح کنیم و نقش رسانه‌ها در این زمینه بسیار موثر است.

وی ادامه داد: من ندیده ام سینمای ما به شکوه حجاب بپردازد، بعضی کشور‌ها در فیلم های خود به یکباره شکوه پرچم کشورشان را به تصویر می‌کشند در حالی که جای تبلیغ زیبایی‌های حجاب توسط فیلمسازان ما خالی است.

حجت‌الاسلام پناهیان تصریح کرد: صدمه‌هایی که جوامع بشری بر اثر انواع بی بندو باری‌ها خورده اند قابل مشاهده است، حتی پوشش اسلامی در مدارس بسیاری از کشور‌ها قابل قبول نیست و دانش آموز را طرد می‌کنند این‌ها مشکلشان حجاب است وگرنه متر‌ها پارچه همچون لباس هندی همراه افراد باشد مشکلی نیست، ولی تا این پارچه‌ها یک حجاب اسلامی را ایجاد کنند، از هر طرف آن فرد طرد می‌شود، در نتیجه جوانان این مسائل را در نظر بگیرند و روی آن فکر و تحقیق بیشتری کنند.

وی ادامه داد: صرفنظر از صدمات بی حجابی و امثال آن که در ابعاد اجتماعی و سیاسی آن مطرح شده است، در مناسبت‌هایی ما مرگ بر آمریکا می‌گوییم و دشمن ستیزی می‌کنیم، اما بطور کلی در فرهنگ ما هنوز خلاء‌هایی در خصوص تبلیغ زیبایی‌های حجاب حتی در مساجد دیده می‌شود.

این استاد دانشگاه با اشاره به نظرسنجی‌های صورت گرفته از جوانان درباره حجاب خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰ درصد جوانان در یک نظرسنجی گفتند نمی‌توانیم حجاب نداشته باشیم.

وی با اشاره به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس اظهارکرد: متاسفانه از یک نماینده مجلسی شنیده‌ام که  گفته است ما با  ۴۰ سال بدرفتاری با جهان موجب این مشکلات شده‌ایم.کسانی که در حد نمایندگان مجلس چنین دشنمی را مطرح می‌کنند دیگر مشخص است که جامعه ممکن است چگونه بعد‌ها فکر کنند.

حجت‌الاسلام پناهیان تصریح کرد: ما بالاترین ذخایر انرژی را در جهان داریم خب معلوم است با اینهمه ثروت دشمن داریم، این‌ها چه ارتباطی با ادعا‌های آن نماینده مجلس دارد؟ دشمنان همان دشمنان آزادی و رفاه ما هستند، دشمنان حجاب و عفاف سرزمینمان هستند، به همین علت حجاب امروز فراتر از ابعاد معنوی و دینی و انسانی و خانوادگی به عنوان سنگری محکم مامن امنیت جامعه است.

وی ادامه داد: این مسئله ضرورت دارد که در مدارس مطرح شود که چرا صهونیست اصرار دارد که حجاب را به هر شکلی در ایران نشانه رود و از بین برود. حجاب امروز ما واقعا یک اعجاز الهی است، زیرا ما آن طور که باید تبلیغی از زیبایی‌های آن را ندیده‌ایم، بعضی‌ها با مسخره کردن حجاب رای جمع می‌کنند، زمانی کاریکاتوری از حجاب درست کردند تا بطن حجاب را در جامعه زیر سوال ببرند، هیچ اقدامی علیه حجاب به اندازه اقدامات برخی از سیاست مدارانمان در این باب نیست.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: ما در حال مبارزه نرم با دشمنانمان هستیم و در آن تنهاییم، حجاب امروز و اعجاز امروز ایران از حجاب و چادر‌های دختران بنی هاشم و از داخل کوچه‌های مدینه و خانه فاطمه (س) به اینجا رسیده است.

حجت‌الاسلام پناهیان در پایان با اشاره ایام فاطمیه خاطرنشان کرد: خداوندا این نهاد معنویت را به سر منزل توفیق با حجاب فاطمی برسان.

تقدیر از خانواده شهدا در مراسم اجتماع عظیم دختران انقلاب

اگرچه قرار بود این مراسم با حضور مرضیه هاشمی فعال رسانه‌ای که به تازگی از زندان آمریکایی‌ها آزاد شده، همراه باشد اما تنها خانواده او در این مراسم حضور یافتند و مجری اعلام کرد که این فعال رسانه‌ای به علت سختی‌هایی که در آمریکا متحمل شده است، نتوانسته در این مراسم حضور یابد.

حجت‌الاسلام پناهیان: زیبایی‌های معنوی دین را باید باشکوه به تصویر کشید/ خواهرزاده مسیح علینژاد: بانوان ایران اندیشه انقلابی خود را به رخ تمام جهانیان می‌کشند

در پایان این مراسم از آمنه ابراهیم پور افسر جنگ نرم، فاطمه آذری فرد فعال حوزه امر به معروف و خانواده شهدایی همچون مادر و خواهر شهید حججی، مادر و خواهر شهید حدادیان، همسر و دختر شهید صیاد شیرازی، همسر و خواهر شهید تهرانی مقدم، خواهر شهید پلارک، خواهر شهید هادی و مادر محمد طا‌ها شهید پنج ساله حادثه تروریستی اهواز تقدیر به عمل آمد و البته این اجتماع به تقدیر از خواهرزاده مسیح علینژاد نیز پرداخت و  شرکت‌کنندگان این مراسم با سردادن نوای الله اکبر از او حمایت کردند.

پایان این مراسم نیز همراه با مداحی یکی از ذاکران اهل بیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه همراه بود که شرکت‌کنندگان این مراسم هم با مداحی همراه شده و به سینه‎زنی  و عزاداری حضرت زهرا (س) پرداختند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نخستین مرکز درمانی ویژه آسیب‌دیدگان اجتماعی راه اندازی می شود

لزوم افزایش سرمایه گذاری در جهت جلوگیری از مفاسد اجتماعی

کارگاه مجازی حضور موثر در شبکه های اجتماعی

0 نظر

ارسال نظر

capcha