توقف رشد طلاق یک موفقیت به حساب می‌آید

توقف رشد طلاق یک موفقیت به حساب می‌آید
به گزارش سراج24، تقی رستم وندی معاون‌ وزیر کشور‌‌ و‌ رئیس سازمان امور اجتماعی با اشاره به تمهیدات وزارت کشور برای کاهش آمار طلاق، گفت: در جلسات گذشته شورای اجتماعی، بار‌ها درباره آمار طلاق اشاره کردیم که شاخص معتبر در حوزه افزایش یا کاهش طلاق،  آمار طلاق  به ازای هر هزار زن متاهل است. در همین راستا آمار‌های سه، چهار سال اخیر نشان می‌دهد که حدود ۸/۶  نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار زن متاهل طلاق ثبت شده است؛ در سال ۹۳ میزان طلاق ۸/۸ بوده، ولی از سال ۹۳ تاپایان سال ۹۶ این به عدد ۸/۴  نفر کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: البته این‌ میزان کاهش طلاق بسیار کم است، ولی همین که رشد طلاق متوقف شده  و سیر صعودی آن با کاهش مواجه بوده است،  این خود یک موفقیت به حساب می‌آید که ناشی از تلاش‌های چند ساله اخیر همه دستگاه‌های دخیل در این حوزه است.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه چندین سال است کارگروه ملی کنترل و کاهش طلاق در شورای عالی انقلاب فرهنگی مشغول برنامه ریزی و ابلاغ برنامه است، اظهار کرد: ما در شورای عالی انقلاب فرهنگی یک برنامه هفت مرحله‌ای برای کاهش طلاق و افزایش ازدواج و تحکیم خانواده را طراحی کردیم.

رستم وندی ادامه داد: این برنامه‌ها از قبل از ازدواج‌  شروع می‌شوند و شامل آموزش، مهارت آموزی بویژه برای دختران قبل از مرحله ازدواج است. در حین ازدواج هم‌کلاس‌های ۶ ساعته آموزش و مهارت آموزی‌های حین ازدواج برگزار می‌شود. بعد از ازدواج هم مشاوره برای تحکیم خانواده را در دستور‌ کار‌ داریم؛ قبل از طلاق موضوع مشاوره‌های پیشگیری از طلاق طراحی و اجرا می‌شود، حتی بعد از طلاق هم دوره‌های مشاوره برای جلوگیری از آسیب‌های دوران زندگی بعد از طلاق وجود دارد که از برنامه‌های هفت‌گانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به حساب می‌آید. این برنامه‌ها  حدود ۳ سال است که در سراسر کشور اجرا می‌شوند.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

اکانت‌های پرطرفدار متعلق به کدام سیاستمداران ایرانی است؟

رئیس جمهور کاری کند که بعدا بتواند پاسخگوی نگاه معنادار مردم باشد

حساب شخصی «محسن رضایی» در اینستاگرام مسدود شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha