دادستان کشور:

اجازه تعطیلی کارخانه ها را به دلیل معوقات بانکی نمی دهیم

اجازه تعطیلی کارخانه ها را به دلیل معوقات بانکی نمی دهیم

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور شب گذشته در جمع فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار حضور یافت و در نشستی چند ساعته مشکلات آنان را مورد بررسی قرار داد.

وی در این نشست ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امروز در یک جنگ جدی اقتصادی هستیم و دشمنان کشورمان به صراحت به این موضوع اذعان کرده‌اند.

منتظری در ادامه با یادآوری تجربه دوران دفاع مقدس بیان داشت: در جنگ تحمیلی، همه اقشار، گروه‌ها و اصناف، بسیج شدند که جنگ را به پیروزی برسانند و نگذارند دشمنی که شرق و غرب از آن حمایت می‌کرد، پیروز شود. در آن دوره، اغلب مردم مشکلاتی که جنگ برای آن‌ها پدید آورده بود را خودشان حل می‌کردند، لذا باید همان شاخص‌هایی که در دوران جنگ تحمیلی مورد توجه قرار می‌دادیم، در جنگ اقتصادی نیز لحاظ کنیم و امروز وحدت میان بخش‌های مختلف در جنگ اقتصادی ضروری است.

وی با اشاره به تدبیر مقام معظم رهبری در تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه از این شورا به عنوان مهم‌ترین و کارسازترین ابزار در جنگ اقتصادی یاد کرد و افزود: برای پیروزی، وحدت، داشتن ابزار لازم و به کارگیری نیرو‌های مردمی نیاز است؛ اما متاسفانه در این شرایط شاهدیم که عده‌ای به دنبال این هستند که از این نمد برای خود کلاهی بدوزند که موجب تاسف است؛ عده‌ای ارز 4200تومانی را دریافت و به تعهدات خود عمل نکردند، لذا در این شرایط این اقدام خیانت و ضربه زدن به اعتبار و حیثیت کشور است.

منتظرى با بیان اینکه باید یک تعامل، همکارى و هم افزایى بین بخش خصوصى و دولتى وجود داشته باشد، تاکید کرد: دستگاه قضایى عزم خود را براى برخورد با فساد و مفسد جزم کرده است؛ در خصوص فسادهایى که در بخش خصوصى وجود دارد، خود بخش خصوصى باید به میدان آید و مبارزه کند، بنابراین انتظارم به عنوان دادستان کل کشور این است که بخش خصوصی اگر در این زمینه اطلاعاتى دارند به بنده منتقل کنند و بر اساس وظیفه‌ای که داریم موضوع را دنبال می‌کنیم و دادستان‌هاى ما امروز در سراسر کشور موظف هستند، این رصد را انجام دهند؛ یکى از مهم‌ترین ابزار‌ها براى موفقیت در مبارزه با فساد، همکارى بخش خصوصى و ارائه اطلاعات است.

وی با اشاره به حمایت دستگاه قضایی از بخش خصوصی، تصریح کرد: در دستگاه قضایى عزممان را برای حمایت از بخش خصوصی جزم کرده و ریاست قوه قضاییه هم در این زمینه موکدا تاکید کرده‌اند و در بخش‌هاى مدیریت عالى دستگاه قضایى هم تصمیم داریم در حوزه فعالیت اقتصادى آنچه که در توانمان است و مرتبط به ما مى‌شود به کمک بخش اقتصادى و خصوصى بیاییم.

دادستان کل کشور تاکید کرد: هم ریاست قوه قضاییه دستور داده‌اند و هم بنده به دادستان‌های سراسر کشور بخشنامه ابلاغ کرده‌ام که  به هیچ وجه اجازه داده نشود مراکز تولیدی و کارخانه‌ای به خاطر معوقات بانکى و مشکلات مالى تعطیل شوند.

منتظرى با اشاره به اینکه یکى از آسیب‌هاى جدى به اقتصاد این است که اجازه دهیم کالایى که مى‌توانیم در کشور تولید کنیم، با ارز دولتی وارد شود، گفت: امروز دشمن در حال ضربه زدن به اقتصاد کشورمان است و مى‌خواهد وضعیت اقتصادى را با چالش جدى مواجه کند و تولید را پایین بیاورد؛ باید دِین خود را به مردم عزیز ادا کنیم و بخشى از مشکلاتى که دشمن به ما تحمیل مى‌کند را اگر نمى توانیم به صفر برسانیم، کاهش دهیم.

دادستان کل کشور با بیان اینکه یکى از موضوعات مهم در مسائل اقتصادى مبارزه با قاچاق کالا است بر لزوم هم افزایی و همکاری بخش خصوصى و دولتى در این زمینه تاکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری از چند سال پیش مسئله اقتصاد مقاومتى را مطرح کردند و از طرفى ظرفیت‌هاى بسیار گسترده‌اى از لحاظ انسانى، علمى، جغرافیایى، ژئوپولوتیک و از جهات مختلف داریم که باید مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است؛ فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار در نشست مشترک با دادستان کل کشور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، رییس کل دادگستری، دادستان مرکز و دیگر مدیران قضایی استان سیستان و بلوچستان به بیان مشکلات و مسایل تجاری و اقتصادی این منطقه پرداختند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

احیای 130 کارخانه با کمک بنیادبرکت

پیشنهاد آموزش و پرورش برای تامین اعتبار معوقات فرهنگیان

دستور منتظری برای برخورد با عوامل حادثه زاهدان

0 نظر

ارسال نظر

capcha