چشمک بزن دوباره!

چشمک بزن دوباره!

به گزارش سراج24، سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس که با ماجرای حمایت از توافق هسته‌ای و چشمک زدن به ظریف و عراقچی در کمیسیون ویژه برجام معروف شد، در تازه‌‌‌‌‌ترین اظهارنظر خود درباره توافق هسته‌ای گفته است وضعیت اقتصادی امروز ربطی به وضعیت اجرای تعهدات ایران در برجام ندارد. البته نعمتی این را هم گفت که عدم اجرای تعهدات آمریکا و اروپا در برجام، در ایجاد وضعیت فعلی بی‌تاثیر نبوده است. شاید او تلاش داشته است با این اظهارنظر اینگونه القا کند که در صورت اجرای تعهدات طرفین در توافق هسته‌‌‌ای، وضعیت اقتصادی فعلی شکل نمی‌گرفت. این درحالی است که وضعیت اقتصادی جامعه و معیشت مردم قبل از شکل‌‌‌گیری دولت یازدهم و قبل از توافق هسته‌ای میان ایران و 1+5  موسوم به برجام، به‌مراتب از وضعیت فعلی بهتر بوده است.
به گزارش «وطن‌امروز»، به هر حال بهروز نعمتی دیروز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه‌ملت با تاکید بر اینکه در کشور هیچ امری بویژه در حوزه معیشت عموم افراد نباید پوشیده از مردم باشد، گفت: رسانه‌ها باید با اعلام اخبار درباره وضعیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی مردم را آگاه کنند، در این میان قطعا تلنگری هم به مسؤولان زده می‌شود اما در نوع انتشار و بیان وضعیت ملاحظاتی را باید رعایت کنند. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس درباره قیمت کالاهای اساسی، تصریح کرد: بر همین اساس هفته آینده وزیر جهاد کشاورزی میهمان این فراکسیون خواهد بود، موضوعات توسط کمیته تخصصی جمع‌‌‌بندی و نظر مرکز پژوهش‌‌های مجلس هم در این‌باره گرفته شده است. وی افزود: نگرانی مردم به مسؤولان و نمایندگان مجلس منتقل شده و ما پیگیر وضعیت آنها هستیم، لذا تلاش خواهیم کرد مانع افزایش نجومی قیمت کالاهای اساسی شویم اما ارتباط دادن این مسائل به برجام و طرح انتقادات بی‌اساس با هدف تخریب درست نیست. نعمتی یادآور شد: در این موضوع می‌توان گفت عدم اجرای برجام از طرف اروپایی‌ها یا تعلل در راه‌اندازی کانال مالی در نابسامانی‌های اقتصادی یا افزایش قیمت‌ها تاثیر گذاشته است، لذا نمی‌توان اجرای برجام و پایبندی ایران به تعهدات این توافق را علت این وضعیت برشمرد. سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: با این حال مدیریت التهابات جامعه ضروری است؛ بر همین مبنا سران 3 قوه در جلسات متعدد و وزارتخانه‌های مختلف باید راهکارهایی را ارائه دهند که وضعیت جامعه سامان یابد و آرامش در جامعه تثبیت شود، بنابراین در این وضعیت باید از بیان اظهاراتی که به التهابات دامن می‌زند پرهیز شود.
پشت‌پرده چشمک ماندگار
در ماجرای بررسی توافق هسته‌ای دولت حسن روحانی با دولت‌‌های 1+5، کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد تا منتقدان و حامیان درباره مفاد این توافق به بحث بنشینند و در نهایت نظر این کمیسیون به عنوان کمیسیون تخصصی، به مجلس ارائه شود. در جریان یکی از جلسات این کمیسیون، بهروز نعمتی به عنوان یکی از نماینده‌‌‌هایی که عضو کمیسیون نبود و حق اظهارنظر نداشت، در دفاع از برجام شروع به اظهارنظر کرد و در انتهای اظهاراتش رو به محمدجواد ظریف و عباس عراقچی چشمک زد(!)
بهروز نعمتی اخیرا در گفت‌وگو با برنامه 10:10 باشگاه خبرنگاران جوان جزئیات جالبی درباره پشت‌پرده آن چشمک معروف مطرح کرده است. در ادامه سوال باشگاه خبرنگاران جوان و جواب بهروز نعمتی را درباره ماجرای چشمک مرور می‌کنیم.
 چشمک شما خیلی معروف است و برخی‌ می‌گویند شما کلاً به‌خاطر چشمک زدن در کمیسیون ویژه برجام معروف شدید! از مطرح شدن موضوع چشمک زدن خوشحال می‌شوید یا خیر؟
من فوق‌لیسانس مدیریت اجرایی دارم و درسی در این رشته تحت عنوان Buddy Language (زبان بدن) وجود دارد؛ که وقتی فردی بخواهد پیامی را منتقل کند گاهی با زبان، دست یا انگشت اشاره این کار را انجام می‌دهد، در هر حال این پیام باید منتقل شود.
 بعضی اوقات هم می‌گویند یک‌سری افراد با یکدیگر هماهنگ می‌کنند کاری را با هم انجام دهند و وقتی آن کار را انجام می‌دهند، به‌هم چشمک می‌زنند؟
خیر! واقعیت مطلب این نیست و شما می‌دانید من آدم رسانه‌ای هستم و اکنون دوربین شما را کاملا در روبه‌روی خودم می‌بینم. به نظرم در کمیسیون برجام جلسه خوب اداره نمی‌شد، برای مثال بر اساس ماده ۴۲ آیین‌نامه داخلی قرار بود اعضایی که حتی عضو کمیسیون برجام نبودند هم، بتوانند در کمیسیون حضور پیدا کنند اما بدون حق رای به اظهارنظر بپردازند. آن مقطع آقای زاکانی اجتهاد جدیدی کردند و نگذاشتند ما صحبت کنیم و من درنهایت از آقای تاجگردون خواهش کردم از وقت‌شان استفاده کنم. یک پیامی را قرار بود من منتقل کنم و با توجه به فضایی که در برجام بود، بالاخره من به دنبال یک نوع هماهنگی با طرف مقابل بودم.
 به چه کسی می‌خواستید پیام منتقل کنید؟ محتوای پیام چه بود؟ آیا قرار بود پیام را به آقای ظریف منتقل کنید؟
خیر، آقای ظریف نبودند.
 مگر به آقای ظریف چشمک نزدید؟!
خیر، آقای ظریف کنار آقای عباس عراقچی نشسته بودند.
 پس در واقعیت می‌خواستید به آقای عراقچی پیامی را منتقل کنید؟
بنده با آقای عراقچی در حال هماهنگی بودم. به هرحال من در دیدن دوربین کور نیستم و دوربین را هم دقیقا روبه‎روی خودم می‌دیدم، اما به‌رغم آنکه می‌دانستم صداوسیما شیطنت می‌کند، این کار را انجام دادم. البته روزی که این جلسه برگزار شد، صداوسیما از ۶ صبح تا ۱۲ شب زحمت چشمک ما را کشید که البته شما بهتر می‌دانید.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

موضوع سرمایه آذرآب در کارگروه اقتصادی دادگستری استان مرکزی بررسی میشود

آزادی فعالیت اقتصادی در اسلام از منظر رهبر حکیم انقلاب اسلامی

فیلم| اتفاق مثبت و ۲ اتفاق منفی با آمدن کرونا به اقتصاد ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha