کودتا در ونزوئلا سرآغاز تشدید فشار بر ایران

کودتا در ونزوئلا سرآغاز تشدید فشار بر ایران

به گزارش سراج24، مواضع و دیدگاه‌های مطرح شده از سوی افراد و روزنامه‌های اردوگاه اصلاحات در حمایت از کودتای پارلمانی خوان گوایدو در ونزوئلا، اگر به دلیل باور‌های غیرملی، غرب‌زدگی و دلبستگی‌های پیدا و پنهان خواص این جریان سیاسی به امریکا نباشد بی‌شک نشانگر سطحی‌نگری، بی‌بصیرتی و فقدان بینش سیاسی آنان و عدم توجه کافی به روش‌ها و شیوه‌های دشمنی امریکایی‌ها با استقلال کشور‌ها و ناآشنایی با مناسبات سیاسی و اقتصادی در عرصه بین‌الملل است.
توجه به دو نکته اساسی در تحلیل صحیح وقایع ونزوئلا بسیار با اهمیت و ضروری است. نکته اول به خروج امریکا از برجام و تلاش برای تحقق راهبرد فروپاشی نظام ایران از درون مربوط می‌شود و نکته دوم هم به تضمین پایین نگاه داشتن قیمت نفت در زمان تحریم‌های همه‌جانبه و سیاه چاله‌ای ایران موسوم به کاتسا مربوط است.
آنچه موجودیت تحریم‌های سیاه چاله‌ای را تهدید کرده و می‌کند بی‌ثباتی فزاینده در نظام اقتصادی جهان و بالارفتن قیمت نفت ناشی از تحریم نفت ایران است که موجب فروپاشی تحریم و مفتضح شدن امریکایی‌ها می‌شود.
هم‌زمان با ناکامی و شکست ذلت‌بار و مفتضحانه و تودهنی خوردن امریکایی‌ها از مردم ایران در فروپاشی جمهوری اسلامی در دی‌ماه ۹۶ و تابستان داغ ۹۷ در راهبرد جدید امریکایی‌ها مقرر است که:
۱ - اروپا مأمور سرگرم کردن و مهار ایران در چارچوب برجام اروپایی و طراحی SPV می‌شود و مقرر می‌گردد به هر نحو ممکن از دستیابی ایران به درآمد‌های نفتی جلوگیری به عمل آید.
۲ - به‌منظور جلوگیری از افزایش قیمت نفت در اولین گام و تا مساعد شدن زیرساخت‌های لازم، به برخی از کشور‌ها اجازه داده می‌شود که کمافی‌السابق نفت ایران را خریداری نمایند.
۳ - هم زمان با صدور اجازه به برخی از کشور‌ها برای خرید نفت ایران فشار‌ها بر کشور ونزوئلا به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان نفت جهان افزایش می‌یابد. ناگفته پیداست که در صورت موفقیت کودتای امریکایی خوان گوایدو امریکایی‌ها بر منابع نفتی ونزوئلا تسلط پیدا کرده و خواهند توانست کسری نفت ایران را به راحتی جبران کرده و مانع از افزایش افسارگسیخته قیمت نفت در جهان شوند. درصورت موفقیت کودتای پارلمانی امریکایی‌ها در ونزوئلا شاهد تشدید فشار‌های بیرونی خواهیم بود:
۱ - اروپایی‌ها رسماً پایان (تئاتر سیاسی) تلاش‌های خود برای تعیین خط مستقل مالی برای ایران را اعلام خواهند کرد.
۲ - تحریم‌های کاتسا با شدت هر چه تمام‌تر پیگیری خواهد شد.
۳ - کلیه کشور‌ها از خرید نفت ایران به هر میزان و هر شکل منع خواهند شد و شدیدترین تحریم‌ها علیه کشور‌هایی که از ایران نفت خریداری نمایند وضع خواهد شد.
٤ - برنامه تشدید فشار‌های معیشتی مردم و عصبانی کردن و به میدان آوردن مردم برای اواسط سال جدید میلادی (تابستان ۹۸) دنبال خواهد شد.
۵ - هم‌زمان برنامه تشدید فشار‌های تروریستی از طریق مرز‌های ایران نیز دنبال می‌شود.
به این ترتیب شیطان بزرگ به موفقیت کودتای پارلمانی در ونزوئلا به‌عنوان شاه‌کلید فروپاشی جمهوری اسلامی نگاه می‌کند و متقابلاً نظام جمهوری اسلامی نیز باید در جبهه مقابل کودتاچیان امریکایی در ونزوئلا قرار گرفته و از دولت قانونی آن کشور با جدیت تمام حمایت نماید و احزاب سیاسی داخلی و اصلاح‌طلبان نیز اگر به امنیت ملی کشور خود به شکل علاقه‌مند هستند چاره‌ای جز محکوم کردن کودتاچیان امریکایی در ونزوئلا ندارند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

۲ راننده ایرانی بازداشت شده در باکو آزاد شدند

آغاز دهمین رزمایش «فدائیان حریم ولایت» با رمز یا محمد رسول الله (ص)

دشمن جرات تهدید سخت ندارد/ ‌‌دنیا امروز روی "‌ایران قوی" حساب باز کرده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha