عراقچی:

منتظر اقدامات عملی اروپا هستیم

منتظر اقدامات عملی اروپا هستیم

به گزارش سراج24، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور رایزنی های سیاسی و‌در سومین مقصد سفرش به سه کشور اروپایی در صوفیا به سر می برد، امروز (چهارشنبه) در دیدار با «آنجل جامبازکی» نماینده بلغارستان در پارلمان اروپا اظهار داشت: برجام به دلیل سیاست های آمریکا در خطر است. ما از موضع سیاسی اروپا در حمایت از برجام  تقدیر می کنیم، اما انتظار اقدامات عملی از اروپا داریم. ما طبق تأیید آژانس به تمامی تعهدات خود در این زمینه پایبند بوده ایم. 

وی در خصوص اجلاس ورشو نیز اظهار داشت: آمریکا چون نتوانست به اهداف خود علیه ایران در سازمان ملل دست یابد تلاش کرده است تا ائتلافی جدید علیه ایران را خارج از سازمان ملل متحد شکل دهد و کشورهای اروپایی باید در این خصوص هوشیار باشند. 

در این دیدار طرف بلغاری نیز اظهار داشت: منافع اروپا ایجاب می کند که از توافق هسته ای دفاع کند. ایران کشوری با ثبات در منطقه است و روند حمایت از توافق هسته ای باید ادامه یابد. 

به گزارش فارس، عراقچی در این سفر همچنین با وزیر خارجه و معاون وزیر خارجه بلغارستان دیدار و گفتگو کرده بود.

معاون وزیر خارجه ایران پیش از این نیز به اتریش و اسلواکی سفر و با مقامات این کشورها درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی دیدار و گفتگو کرده بود. 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| پیامی برای جوان‌ها که توسط جوان‌ها درک شد

فیلم| جنگ جهانی جدید

فیلم| مرگ انسانیت برای زنده ماندن

0 نظر

ارسال نظر

capcha