قانون بیمه کارگران ساختمانی تغییر می کند

قانون بیمه کارگران ساختمانی تغییر می کند

به گزارش سراج24، محمدحسن زدا در خصوص پوشش بیمه ای کارگران ساختمانی گفت: قطعاً در سال آینده کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.
 وی گفت: قانون بیمه کارگران ساختمانی اشکالاتی در اجرا داشت به همین دلیل در حال تغییر دادن قانون  هستیم و هم اکنون این موضوع در مجلس در کمیسیون بهداشت مطرح است.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: چنانچه مکانیزم اجرای بیمه کارگران ساختمانی آنطور که ما برآورد هزینه کرده ایم انجام شود تعداد بیشتری از کارگران را می توانیم تحت پوشش قرار دهیم.

به گفته زدا، در حال حاضر یک میلیون نفر تحت پوشش هستند که بار مالی آن تأمین نشده است.

وی با اشاره به اینکه با اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی ۵۰۰ هزار نفر دیگر را نیز پوشش بیمه ای خواهیم داد، گفت: با اصلاح قانون علاوه بر  یک میلیون نفر کارگر ساختمانی تحت پوشش، ۵۰۰ هزار نفر از کارگران ساختمانی پشت نوبت را نیز تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت. 
وی افزود: بار مالی ۱ میلیون ۵۰۰ هزار نفر کارگر ساختمانی حدود ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان است که باید برای اجرایی شدن آن تامین شود.

 وی در خصوص رفع همپوشانی از کارگران ساختمانی که علاوه بر این بیمه بیمه دیگری دارند و یا این که کارگر ساختمانی نبوده و در قالب این عنوان تحت پوشش قرار گرفته‌اند گفت: در گام اول ۱۰۰ هزار نفر را شناسایی کردیم که کارگر ساختمانی نبوده اما تحت پوشش این نوع بیمه قرار گرفته بودند و پس از آن نیز هر ماه ۱۰ هزار نفر ۲ هزار نفر و یا سه هزار نفر از کارگران ساختمانی شناسایی و حذف می شوند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

به مناسبت هفته کار و کارگر

حقوق کارگران نباید کمتر از 35 درصد افزایش یابد

بیشترین ربات کارگر در کدام کشورها حضور دارند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha