هر اقدامی که درحمایت از مادورو لازم باشد انجام می‌دهیم

هر اقدامی که درحمایت از مادورو لازم باشد انجام می‌دهیم

به گزارش سراج24، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز سه‌شنبه گفت که آمریکا در ارتباط با ونزوئلا قوانین بین‌المللی را نقض کرده است.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی همچنین گفت که روسیه تمامی اقدامات ضروری برای حمایت از «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا را صورت خواهد داد. وزیر خارجه روسیه معتقد است که مخالفان در ونزوئلا به شدت تحت تاثیر نیروهای خارجی قرار دارند.

لاوروف افزود: «آمریکا و هم پیمانان نزدیکش در حال ایجاد جدی‌ترین مانع در برابر امکان کمک‌های جهانی برای حل بحران ونزوئلا هستند.» وی با توجه به خبری مبنی بر احتمال اعزام قریب‌الوقوع نظامیان آمریکایی به کلمبیا هم گفت که احتمال مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا با استفاده از خاک همسایگان این کشور افزایش یافته است.

وی همچنین با اشاره به تحریم‌های نفتی آمریکا، تاکید کرد که چنین اقدامی به متشنج شدن ساختار مالی جهانی و تحریک بحران در ونزوئلا منتهی خواهد شد.

دولت آمریکا در ادامه اقدامات خصمانه و جنگ اقتصادی برای کنار زدن دولت قانونی ونزوئلا، بامداد سه‌شنبه (به وقت تهران) گام تازه‌ای در جهت تشدید فشار به کاراکاس برداشت و شرکت نفت و گاز ونزوئلا (PDVSA) را تحریم و حساب‌های بانکی این شرکت را مسدود کرد.

هفته گذشته، هم «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور در حمایت از «خوان گوایدو» رهبر مخالفان و رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا، مبلغ ۲۰ میلیون دلار کمک مالی اختصاص می‌دهد، کمکی که واشنگتن ادعا کرده که «کمک‌ انسانی» برای رفع مشکلات ونزوئلایی‌ها است.

همچنین در روزهای اخیر مقام‌های آمریکایی بارها در حمایت از گوآیدو اظهارنظر کرده‌اند و حتی «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید هم دولت ونزوئلا را به گزینه نظامی تهدید کرد. او هشدار داده که در صورت انجام هرگونه اقدام علیه رئیس‌جمهور خودخوانده، دولت مادورو با «پاسخ شدید دولت آمریکا» مواجه خواهد شد.

انتهای‌پیام/

اخبار مرتبط

سرداری که زیر بیرق بیگانه نرفت

قدردانی نماینده ونزوئلا در سازمان ملل از رهبر انقلاب

فیلم| ما دیگر فقط با مشکلی به نام ایران مواجه نیستیم بلکه با محور و اتحادی بزرگتر مواجه شده ایم...!

0 نظر

ارسال نظر

capcha