با حضور خانواده معظم شهدا؛

افتتاح نمایشگاه پلاک ۴۰ همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی

افتتاح نمایشگاه پلاک ۴۰ همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی

به گزارش سراج24، نخستین نمایشگاه از مجموعه نمایشگاه‌های یازدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر با حضور هادی مظفری مدیرکل هنر‌های تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسکندری نسب مدیر کل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امورایثارگران، ابراهیم حقیقی دبیر جشنواره، خانواده معزز شهدا و هنرمندان و اهالی رسانه در گالری ۱ فرهنگسرای نیاوران گشایش یافت.

حبیب الله صادقی نقاش پیشکسوت انقلابی در ابتدای مراسم افتتاحیه ضمن خیرمقدم به اهالی تجسمی و خانواده شهدا، اظهار کرد: این نمایشگاه تنها بخشی از ارادت هنرمندان به انقلاب و شهدای انقلاب است.

وی افزود: هنرمندان در آن سال‌ها فقط از روی عشق و علاقه این آثار را خلق کرده اند و هیچ یک از این آثار به سفارش شخص، ارگان یا سازمانی نبوده است.

صادقی با بیان اینکه هنر انقلاب هنر ترجمه نیست بلکه هنر مولف است، افزود: از تمام کسانی که برای برپایی این نمایشگاه باشکوه قدم برداشته اند تشکر می کنم، امیدوارم همواره هنر هنرمندان ایرانی با سیره و طریقت شهدا و امام شهدا عجین باشد.

 حجت الاسلام و المسلمین آیت الله کاویانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه بیان کرد: پلاک ۴۰، در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برپا شد تا فرصتی باشد برای کسانی که می‌خواهند دین خود را به شهدا ادا کنند.

وی افزود: در روزگاری که دشمنان دست به دست هم داده اند تا شیرینی این پیروزی عظیم را به کام مردم تلخ کنند، نمایش آثار انقلابی، یک دفاع همه جانبه از آرمان‌های انقلاب است.

در ادامه بازدیدکنندگان از آثاری که در نمایشگاه ارائه شده بود بازدید کردند.

تابلوی نقاشیخط محمد رسول الله، خمینی روح الله از استاد جلیل رسولی یکی از زیباترین آثاری بود که نظر هر بیننده را به خود جلب می‌کرد.

نمایشگاه پلاک ۴۰ که در عصر روزبارانی و همزمان با بازی نیمه نهایی فوتبال ایران ژاپن برگزار شد، فردا هم ادامه دارد و بخشی از آثار هنر انقلاب در موزه مرکزی شهدا به نمایش گذاشته می‌شود.

گفتنی است یازدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر به همت اداره تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نام‌گذاری سالن دانشکده علوم به نام شهید کوچک‌زاده

خانواده شهدا در برنامه چهل‌چراغ تجلیل می‌شوند

تجلیل از خانواده شهدا و مدافعان حرم در «چهل چراغ»

0 نظر

ارسال نظر

capcha