اردشیر سعدمحمدی:

بخش معدن برای سرمایه گذاران و سرمایه های سرگردان دارای جذابیت خاصی است

بخش معدن برای سرمایه گذاران و سرمایه های سرگردان دارای جذابیت خاصی است

به گزارش سراج24، اردشیر سعد محمدی معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو، درباره اهداف دومین نمایشگاه تخصصی اکتشافات مواد معدنی گفت: بخش معدن برای سرمایه گذاران و سرمایه های سرگردان دارای جذابیت خاصی است. با اهمیت دادن به این موضوع می توان ضمن ایجاد اشتغال باعث ارتقا سطح صنایع معدنی در تولید ناخالص ملی کشور شود.

سعد محمدی ادامه داد: صنعت معدن نیازمند شناسایی و سرمایه گذاری برای شناخت پنانسیل‌های جدید معدنی است و این همایش می‌تواند برای آشنایی سرمایه گذاران و متخصصان بخش معدن نقش مهمی را ایفا کند تا شاهد شکوفایی بهتر در بخش صنایع معدنی و اکتشافات باشیم.

اکتشافات معادن سالهاست که نادیده گرفته شده است

راضیه لک رئیس سابق سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی در حاشیه دومین همایش بین‌المللی و نمایشگاه تخصصی اکتشاف مواد معدنی گفت: بخش معدن آنطور که باید توسعه نیافته، بی توجهی به بخش اکتشافات معدن منجر به عقب افتادگی این صنعت شده است.

لک افزود: سازمان زمین شناسی بیش از نیم قرن است که در حال تهیه اطلاعات پایه است و یکی از وعده‌های ما دسترسی آزاد به اطلاعات ۶۰ سال از سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی است. به این وعده عمل خواهیم کرد تا بستر مناسب برای اکتشاف فراهم شود.

رئیس سابق سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی گفت: بخش خصوصی باید در امر اکتشاف تمرکز بیشتری داشته باشد. خوشبختانه در تدوین  نقشه راه توسعه معدن، از نظر نمایندگان بخش خصوصی استفاده شده است.

لک در خصوص ارتباط بین صنعت و دانشگاه گفت: متاسفانه تاکنون این موضوع در حد شعار بوده است، اما باید به آن توجه کرد چرا که تعامل دانشگاه و صنعت منجر می‌شود در تصمیم گیری‌ها موفق باشیم.

 

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ایران یازدهمین فولادساز بزرگ جهان

عرضه خرما با قیمتی ۱۰ تا ۱۵ درصد کمتر از بهای مصوب میادین میوه و تره‌بار

ناکارآمدی مدیران ذی ربط عامل اصلی عدم توزیع کالای دولتی در بازار

0 نظر

ارسال نظر

capcha