پیگیری برای اجرایی‌شدن آیین‌نامه واردات کالا توسط ملوانان و شناور‌ها

پیگیری برای اجرایی‌شدن آیین‌نامه واردات کالا توسط ملوانان و شناور‌ها

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، محمدعلی حسن‌زاده معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: بحث مدیریت بنادر کوچک حداکثر تا خردادماه سال ۹۸ نهایی می‌شود که هدف از اجرای این طرح، در ابتدا شبکه‌سازی و سپس ایجاد فرصت‌های شغلی در شهر‌های بندری است تا بتواند موجب افزایش نرخ جمعیتی بر مبنای سیاست‌های کلی ابلاغی، شود.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از برگزاری روز چابهار با حضور ۳۵ شرکت در اسفندماه در بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد و گفت: یکی از مهمترین برنامه‌ها، برگزاری روز چابهار است که مقرر شد اسفندماه امسال در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شود، برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا در روز چابهار، مسئولان ۳۵ کشور در بندر چابهار حضور به‌هم رسانند.

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: تجار و نمایندگان اتاق‌های بازرگانی داخلی نیز در برنامه روز چابهار حضور دارند و قرار است تا درباره فرصت‌ها، پتانسیل‌ها و مشوق‌هایی که سازمان بنادر اعطا کرده است صحبت شود.

حسن‌زاده هدف از برگزاری روز چابهار را ترغیب سرمایه‌گذاران در آن بندر برشمرد و تصریح کرد: در صدد هستیم تا سرمایه‌گذاران را ترغیب کنیم تا با رویکرد لجستیکی از بندر چابهار به عنوان بندر مهم بهره مندی بیشتری ببرند و این بهره با سود دو سویه برای سازمان و همچنین فعالان و سرمایه گذاران همراه باشد.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی از دیگر برنامه‌های سازمان بنادر را بهره‌برداری از پایانه کانتینری بندر امام خمینی (ره) بیان کرد و گفت: در تلاش هستیم تا تکمیل پایانه کانتینری بندر امام خمینی قبل از پایان سال ۹۷ به نتیجه برسد.

وی بررسی اوضاع شرکت‌های سرمایه‌گذار در بنادر کشور را از دیگر مواردی برشمرد که در دستور کار سازمان قرار دارد و ادامه داد: در تدارک تهیه بسته حمایتی ویژه‌ای هستیم تا بتوانیم بخشی از چالش‌های شرکت‌های سرمایه گذار در بنادر کشور را کاهش دهیم تا آن‌ها بتوانند با آرامش بیشتری به ارایه خدمات در بنادر بپردازند.

حسن‌زاده با یادآوری این مطلب که بسته حمایتی فوق کامل‌تر از بسته قبلی است به تشریح برنامه‌های سازمان بنادر در بنادر شمالی کشور پرداخت و گفت: کاپوتاژ غلات از بندر امیرآباد به بندر انزلی را با نگاه لجستیکی در هفته‌های آتی خواهیم داشت.

این مقام مسئول همچنین از همکاری سازمان بنادر با شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: در حال تهیه سند توسعه ظرفیت ریلی بنادر بین بندر و محدوده پس کرانه‌ها هستیم، در صددیم تا بر اساس مصوبه دولت و مصوبه قانون برنامه توسعه مبنی بر افزایش ۳۰ درصدی سهم ریل، این مهم را در بنادر کشور اجرایی و عملیاتی کنیم.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: بحث مدیریت بنادر کوچک حداکثر تا خردادماه سال ۹۸ نهایی می‌شود؛ رویکرد ما از اجرای این طرح، در ابتدا شبکه‌سازی و سپس ایجاد فرصت‌های شغلی در شهر‌های بندری است تا بتواند موجب افزایش نرخ جمعیتی بر مبنای سیاست‌های کلی ابلاغی نظام، شود.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر از پیگیری برای اجرایی‌شدن آیین‌نامه واردات کالا توسط ملوانان و شناور‌ها که با هماهنگی سازمان بنادر، گمرک جمهوری اسلامی و ستاد مبارزه با قاچاق ارز و کالا در دی ماه نهایی شد خبر داد.

وی ادامه داد: امیدواریم با اجرایی کردن این آیین‌نامه، واردات کالا توسط ملوانان و شناور‌ها ساماندهی شود و به ویژه با این اقدام بتوانیم در بنادر کوچک جنوبی، رونق ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

برنامه‌ای برای توزیع کوپنی یا الکترونیکی‌ کالاهای اساسی نداریم

پالایش نفت خام راهکار اساسی عبور از تحریم نفتی

واردات تیشه به ریشه تولید

0 نظر

ارسال نظر

capcha