برگزاری اجتماع «دختران انقلاب» و حضور خانواده مرضیه هاشمی

برگزاری اجتماع «دختران انقلاب» و حضور خانواده مرضیه هاشمی

به گزارش سراج24، بهاره جنگروی مسئول گروه آمرین مردمی صراط و کارشناس فرهنگی از برگزاری اجتماع عظیم دختران انقلاب در روز پنجشنبه یازدهم بهمن ۹۷ خبر داد و گفت: این برنامه ساعت ۱۴:۴۵ دقیقه در میدان امام حسین با حضور  جمعی از خانواده شهدای شاخص، آمرین به معروف و خانواده مرضیه هاشمی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه  این برنامه از سال ۹۲ در حیطه امر به معروف و نهی از منکر شروع شده است اظهار داشت: در سه سال گذشته شروع به تجزیه گفتمان مقام معظم رهبری کردیم و به این نتیجه رسیدیم که این امر به معروف و نهی از منکر از واجبات فراموش شده است.

جنگروی با اشاره به تاکید امام خمینی در سال ۱۳۵۸ به تشکیل وزارتخانه مردمی امر به معروف و نهی از منکر برای نظارت و عملکرد مردم و مسئولان گفت:  امر به معروف از واجبات شمرده شده است.

مسئول گروه آمرین مردمس صراط با اشاره به حدیثی از امام باقر علیه السلام که می‌فرمایند همه واجبات دین و مسائل اصلی آن به احیای امر به معروف بستگی دارد، اظهار داشت هدف از برگزاری این برنامه در واقع توجه به کارویژگی نظام جمهوری اسلامی در خصوص تبدیل تهدیدها به فرصت هاست.

وی در ادامه تصریح کرد نظام جمهوری اسلامی ایران جدایی از دستاورد هایی که در طی ۴۰ سال گذشته به دست آورده است، توانسته بسیاری از تهدیدات را به شکل زیبایی تبدیل به فرصت کند.

جنگروی گفت:  داعش که تهدید محور مقاومت به شمار می‌آمد با برخورد مناسب تبدیل به فرصت شد باعث شد که با حذف داعش بیخ گوش یهود در سوریه قرار بگیریم.

وی ادامه داد: تا ۳ سال پیش مسئله حجاب در حد یک عنصر آسیبی در جامعه مطرح بود اما به دلیل نبود توجه در بدنه مسئولان این آسیب از سوی دشمن تبدیل به یک تهدید شده و در آستانه ورود به شکل یک چالش است.

این کارشناس فرهنگی با اشاره به اینکه با کمک نیروهای مردمی به فکر تبدیل این به چالش به فرصتی برای برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر هستیم، اظهار داشت به محض اینکه مسیح علی نژاد شروع به فعالیت هایی برای دوقطبی جلوه دادن جامعه در حوزه حجاب کرد با  اعلام فراخوانی مردم را ترغیب به امر به معروف در زمینه حجاب کردیم.

وی در ادامه تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند بدحجابی در جامعه در واقع یک نقص ظاهری است و بسیاری از افراد بدحجاب باطنشان به سمت انقلاب است اما دشمن به دنبال نشان دادن فضای دو قطبی در حوزه حجاب است در حالی که  جامعه ما اینگونه نیست.

مسئول گروه آمرین مردمی صراط با تاکید بر اینکه عموم مردم جامعه ما حجاب را می خواهند گفت: ما به دنبال این هستیم که دشمن را متوجه این مسئله کنیم که حجاب در جامعه ایرانی یک مطالبه عمومی است.

وی در خصوص انتخاب نام «دختران انقلاب» برای این جنبش مردمی نیز توضیح داد: گروهی از دشمنان نام انقلاب را به حرکات  برخی افراد اجیر شده در خیابان انقلاب برگزیده بودند در حالی که این نام منتسب به جریان انقلاب است.

جنگ روی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری از سالهای  از شبیخون، ناتو و تهاجم فرهنگی صحبت کرده بودند و به آندلوسی شدن ایران هشدار داده بودند به همین دلیل وظیفه تمام جوانان مومن و انقلابی مأمور و مردم این است که این هشدار را جدی گرفته و به امر معروف اقدام کند.

وی ادامه داد:حرکت آتش به اختیار مردمی از سوی مسئولان حمایت‌های مالی نمی شود و مسئولین نه تنها حمایت نکردند که گاهی حجاب را به مسئله اساسی نمی‌دانند در نتیجه به جایی رسیدیم که برخی می گویند حجاب باید رها شود در حالی که اگر با حجاب مقابله کنیم باید با امر خدا مقابله کنیم.

جنگروی گفت مجموعه دختران انقلاب از سوی زنانی با تحصیلات عالی در حوزه و دانشگاه اداره می شود و ۹۹ درصد فعالان آن از قشر متوسط به پایین جامعه هستند.

این کارشناس فرهنگی راهکار جنگ نرم را مدیریت قلب ها دانست و گفت باید از  تهدید حاضر استفاده کرده و آن را تبدیل به یک فرصت در جمهوری اسلامی کنیم تا مقدمات تشکیل تمدن نوین اسلامی فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته قریب به ۱۰ هزار نفر برای حضور در مراسم و دختران انقلاب به محل برگزاری آمده بودند گفت: محلی که توانسته بودیم در اختیار بگیریم،  تنها ظرفیت دو هزار نفر را داشته و حتی مجوز خارج از حسینیه را نداشتیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ائمه جمعه ملجأ مردم و سکان داران انقلاب هستند

بحران و فروپاشی دو کلید واژه جریان رسانه‌ای ضدانقلاب است

تاسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک بدون افزایش نیروی انسانی دولت

0 نظر

ارسال نظر

capcha