۱۴ هزار خانواده دارای ۲ معلول خانه دار می‌شوند

۱۴ هزار خانواده دارای ۲ معلول خانه دار می‌شوند

به گزارش سراج24، کیومرث سلگی در جلسه انتخابات هیات امنای خیرین مسکن ساز کردستان به احداث ۴۰ هزار واحد مسکونی برای نیازمندان اشاره کرد وگفت: از این تعداد ۱۰ هزار واحد مسکونی شهری و هفت هزار واحد مسکونی روستایی برای خانواده‌های دارای ۲ معلول در نظر گرفته شده است.

وی افزود: ۳۰ میلیون تومان وام بلاعوض به خانواده‌های دارای ۲ فرزند معلول با همکاری بنیاد مستضعفان برای ساخت واحد مسکونی پرداخت می‌شود.

سلگی میانگین سهم هر استان از مسکن‌های خیر ساز را ۲ هزار و ۲۰۰ واحد اعلام کرد و یادآور شد: این انجمن آمادگی فعالیت در بافت‌های فرسوده را دارد.

وی با اشاره به آمادگی این انجمن برای مشارکت در طرح‌های مسکن مهر نیازمندان، گفت: بیشتر ساکنان حاشیه شهرها، زنان بی سرپرست و یا بدسرپرست هستند که این انجمن ۳۰ درصد نیاز خرید، رهن یا تعمیر مسکن این افراد را تامین می‌کند و مابقی با همکاری استان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تامین می‌شود.

وی تاکید کرد: ۱۴ هزار خانواده دارای ۲ معلول به همت انجمن خیرین مسکن ساز در کشور خانه دار می‌شوند که از این رقم بیش از هشت هزار واحد عملیاتی شده است.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور با بیان اینکه دبیرخانه انجمن خیرین مسکن ساز کشور حدود ۱۰ سال قبل از وزارت مسکن و شهرسازی تفکیک شد، افزود: در حال حاضر با سه هزار خیر در همه مراکز استان‌ها و ۱۲۰ شهرستان کشور فعال هستیم.

وی با بیان اینکه مسکن گرانبهاترین کالای مورد نیاز مردم است، اظهار داشت: اگر حمایت از خیرین بیشتر شود این دغدغه اقشار نیازمند جامعه مرتفع می‌شود.

سلگی از تحویل ۳۶ واحد مسکونی در استان کردستان به نیازمندان خبر داد و گفت: یک قطعه زمین برای ساخت مجتمع ۲۶۰ واحدی نیازمندان در سنندج از شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی تملک شده است.

در این جلسه انتخابات هیات امنای انجمن خیرین مسکن ساز کردستان برگزار و اعضای این انجمن انتخاب شدند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فرمانده سپاه کردستان از روند اجرای پیاده‌راه فردوسی سنندج بازدید کرد

نهضت سراسری «کمک مومنانه» به روایت تصویر

توزیع ۴۴ هزار بسته حمایتی در کردستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha