بیوگرافی شهید فیروز حسنی

بیوگرافی شهید فیروز حسنی

به گزارش سراج24، حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است. شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است.

شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست بلکه انتخاب آزادانه و آگاهانه و خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید فیروز حسنی یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را بخوانید:

شهید فیروز حسنی در سال۱۳۲۸ در روستای ینگ آباد از توابع شهرستان شاهین دژ دیده به جهان هستی نهاد.
شهید فیروز حسنی یکی از پیروان صدیق نهضت حسینی بود و پس از پیروزی انقلاب به عضویت کمیته انقلاب اسلامی درآمد و در راستای دفاع از آرمان‌های مقدس نظام اسلامی به تلاش پرداخت به طوری که که در اکثریت مأموریت‌ها داوطلبانه و عاشقانه و عارفانه حضور داشت و از هیچ نوع خدمتی دریغ نمی‌ورزید.
شهید عزیز اعتقاد شدید به ولایت و معصومین داشت به طوری که آرزوی شهادت را به پیروی از امام حسین (ع) بر دل داشت. عشق و علاقه نامبرده به حضرت امام (ره) بی حد و حدود بود و همیشه می‌گفت: ملت ایران مدیون امام هستند.
یکی از دوستانش نقل می‌کند وقتی خمپاره به سنگر ایشان اصابت کرد من سریعاً خودم را به سنگر رساندم و دیدم زخمی شده است و با صدای من چشمهایش را گشود و فرمود که من به آرزوی خود رسیدم. ایشان در عملیات کربلای ۵ در سال ۱۳۶۶ در حالی که ۲ پسر و ۵ دختر از خود به یادگار گذاشت به فیض شهادت نایل آمد و پیکر پاکش در گلزار شهدای شاهین دژ در جوار سایر همرزمانش به خاک سپرده شد.
روحش شاد و یادش گرامی باد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

طرح "شهید قاسم سلیمانی" زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع می‌کند

روایت کم نقص زندگی شهید باکری کار سختی است

«فرشتگان شهید» به سیما می آیند

0 نظر

ارسال نظر

capcha