حرکت کاروان خودروهای زرهی ارتش ونزوئلا به سمت مرز کلمبیا

حرکت کاروان خودروهای زرهی ارتش ونزوئلا به سمت مرز کلمبیا

به گزارش سراج24، ساکنان شرق ونزوئلا با انتشار تصاویری در شبکه‌های اجتماعی از حرکت تانک‌ها، واحدهای توپخانه و دیگر ادوات نظامی این کشور به سمت مرز با کلمبیا خبر دادند.

به نوشته وبگاه «کاست او وارز» در فیلم‌های منتشر شده در این زمینه، یگان‌های توپخانه ونزوئلا در مسیر حرکت به مرز با کلمبیا مشاهده می‌شوند.

در حالی که «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا نگران مداخله قوای بیگانه است، به نظر می‌رسد که او قصد  تقویت مرزهای کشورش با کلمبیا را دارد.

به نوشته این وبگاه، یک مقام ونزوئلایی از احتمال استقرار نظامیان آمریکایی خارج شده از سوریه و افغانستان و حضور در مرزهای ونزوئلا برای دخالت نظامی در کشورش خبر داد، اما وزارت دفاع کلمبیا اعلام کرده که دولت این کشور قصد ندارد پایگاه‌های نظامی را برای یک تهاجم محتمل به ونزوئلا در اختیار آمریکا قرار دهد.

«خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت قانونی ونزوئلا در روزهای گذشته با چراغ سبز غرب تحرکاتی را در این کشور و علیه دولت منتخب شروع کرد. آمریکا و متحدانش نیز در اقدامی هماهنگ وی را به رسمیت شناخته و برگزاری انتخابات در ونزوئلا را خواستار شدند. این اقدام آمریکا با متحدانش با مخالفت‌هایی از سوی کشورهایی چون روسیه، ایران، ترکیه ، چین و برخی دیگر مواجه شد.

در حالی که مادورو همچنان در قدرت حضور دارد، فرمانده‌هان ارشد ونزوئلا نیز هفته گذشته وفاداری خود به دولت او را اعلام کرده‌اند.

 انتهای پیام/

اخبار مرتبط

جنگ‌طلب‌ترین چهره در دولت ترامپ نتوانست در پرونده ایران، ونزوئلا و کره شمالی موفق عمل کند

تمجید مادورو از ارتش ونزوئلا به دلیل وفاداری

ترامپ: (پوتین) به هیچ وجه به دنبال مداخله در ونزوئلا نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha