تاکید بر فعالیت برای ریشه‌کنی خطر تروریسم در سوریه

تاکید بر فعالیت برای ریشه‌کنی خطر تروریسم در سوریه

به گزارش سراج24، احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب با گر پترسون نماینده جدید سازمان ملل در امور سوریه دیدار کرد که طی آن آخرین تحولات مربوط به بحران سوریه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ابوالغیط به تشریح موضع اتحادیه عرب در قبال بحران سوریه از جمله تصمیمات اتخاذشده علیه این کشور از سال 2011 (تعلیق عضویت در اتحادیه عرب) و تماس‌هایی پرداخت که اخیراً میان اعضای اتحادیه عرب در این زمینه صورت گرفت، و بر محوریت نقش اتحادیه عرب در تعامل با بحران سوریه به‌عنوان اینکه در نهایت مربوط به یک کشور عربی است، تأکید کرد.

دبیرکل اتحادیه عرب بر اهمیت تلاش برای توقف دخالت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تأکید کرد و گفت این دخالت‌ها، پیامدها و تأثیرات منفی بر مسیر حل بحران سوریه دارد و نقش اصلی را در طولانی کردن مدت بحران این کشور دارد.

وی درعین‌حال بر ادامه فعالیت برای ریشه‌کنی خطر تروریسم در سوریه به‌طوری که تضمین کننده نابودی کامل آن باشد، تأکید کرد.

کشف مهمات و موشک‌های آمریکایی از مناطق آزادشده از اشغال تروریسم در سوریه

خبر دیگر اینکه خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد در جریان عملیات پاکسازی در مناطقی که ارتش عربی سوریه از اشغال تروریسم آزاد کرد، مقادیری مهمات و انواع سلاح‌ها از جمله موشک‌های تاو آمریکایی از سلاح‌های به‌جا مانده از گروه‌های تروریستی در حومه درعا، دمشق و حمص کشف و ضبط شد.

ضربات محکم ارتش به گروه‌های تروریستی در حومه ادلب

سانا همچنین از ضربات محکم ارتش سوریه به گروه‌های تروریستی در حومه جنوب شرقی ادلب خبر داد. بر اساس این گزارش، ارتش سوریه با توپخانه مواضع گروه‌های تروریستی را در حومه جنوب شرقی ادلب در هم کوبید.

این گزارش آورده است یگان‌های ارتش عربی سوریه، مواضع مستحکم و تجمعات گروه‌های تروریستی را در حومه شمالی حماه و حومه جنوبی ادلب در چارچوب پاسخ به نقض مکرر توافق منطقه کاهش تنش از سوی آنها و تجاوزات مستمر به مواضع نظامی و روستاها و شهرک‌های امن هدف قرار دادند.

نیروهای ارتش، با توپخانه مواضع جبهه النصره و  دیگر گروه‌های تروریستی مرتبط با آن در محور شهرک التمانعه در حومه جنوب شرقی ادلب را در پاسخ به نقض توافق منطقه کاهش تنش از سوی این گروه‌ها هدف قرار دادند که در نتیجه آن، شمار زیادی از تروریست‌ها کشته و یا زخمی شدند و مواضع مستحکم و مقادیری سلاح‌ و مهمات آنها منهدم شد.

در حومه شمالی حماه هم خبرنگار سانا گزارش داد که یک یگان از نیروهای ارتش با رصد کردن تحرکات گروه‌های تروریستی که برای رخنه به‌سمت مناطق امن تلاش می‌کردند، با سلاح‌های مناسب با این تحرکات مقابله و آن را خنثی کردند که در نتیجه آن شماری از تروریست‌ها کشته شدند.

نیروهای ارتش سوریه روز گذشته نیز با تیربار و توپخانه، مواضع گروه‌های تروریستی وابسته به جبهه النصره را در روستاها و شهرک‌های الخوین، سکیک، الزرزور، التمانعه، وادی الدورات در شرق اللطامنه، البویضه، لحایا، معرکبه و الشریعه در حومه جنوبی ادلب و حومه شمالی حماه هدف قرار دادند.

انهدام چند هدف متخاصم در آسمان لاذقیه

خبر دیگر اینکه خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گزارش داد سامانه دفاع هوایی سوریه با پهپادهای متخاصم در نزدیکی پایگاه حمیمیم مقابله کرده است. شبکه الاخباریه سوریه هم گزارش داد سامانه دفاع هوایی در پایگاه حمیمیم، سه هدف را در آسمان حومه جبله در استان لاذقیه پیش از رسیدن به اهداف خود منهدم کرده است.

ادامه درمان همسر بشار اسد

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) از ادامه روند درمانی اسماء الاسد همسر بشار اسد رئیس جمهوری این کشور خبر داد که چندی  است دچار  عارضه سرطان سینه شده است، بر اساس این گزارش اسماء‌ الاسد در بیمارستان نظامی دمشق تحت عمل جراحی قرار گرفت که موفقیت‌آمیز بوده است.

ریاست جمهوری سوریه با اشاره به روحیه و اعتماد به نفس و اعتقاد اسماء الاسد برای وی آرزوی شفای عاجل کرده است.

از سوی دیگر اسماء‌ الاسد همسر رئیس جمهوری سوریه با حضور در منزل فیصل علی علی از مجروحان ارتش سوریه در منطقه مساکن الحرس دمشق از وی عیادت کرد.

مهمترین تحولات میدانی سوریه در روز یکشنبه 27 ژانویه (7 بهمن)

دیرالزور و حومه آن

گروه‌های دموکراتیک کُرد سوریه (قسد) اقدام به برقراری مقررات منع آمدوشد در منطقه الطیانه در جنوب شهرک ذیبان در حومه جنوب شرقی دیرالزور کردند، این اقدام در پی حمله افراد مسلح ناشناس به ایست نظامی قسد در این منطقه صورت گرفت.

الحسکة و حومه آن

یک بمب کارگذاشته‌شده از سوی افراد مسلح ناشناس هنگام عبور گشتی وابسته به قسد (گروه‌های کردی) در نزدیکی میدان مرشو در شهر الحسکه منفجر شد، بدون اینکه اطلاعاتی درباره تلفات احتمالی آن منتشر شود.

از سوی دیگر 300 آواره به اردوگاه الهول تحت سیطره قسد در حومه جنوب شرقی الحسکه قرار گرفت، این افراد از حومه جنوب شرقی دیرالزور وارد شده بودند.

الرقة و حومه آن

شماری از افراد مسلح «قسد» در اعتراض به بازداشت غیرنظامیان در شهرک المنصوره در حومه جنوب غربی الرقه از این گروه جدا شدند.

نیروهای قسد چند جوان را در ایست کارخانه شکر تحت سیطره این نیروها در شمال الرقه بازداشت و آنها را مجبور به خدمت اجباری در صفوف خود کردند.

حلب و حومه آن

درگیری‌هایی میان گروه‌های موسوم به  الجیش الحر مورد حمایت ترکیه و قسد در نزدیکی روستای حلوانجی در شمال شهر منبج در حومه شمال شرقی منبج رخ داد.

خبرنگار اسپوتنیک گزارش داده بود که مقامات سوری با هماهنگی طرف روسی، امروز یکشنبه گذرگاه ابوالظهور در حومه جنوب شرقی ادلب را به‌روی غیرنظامیانی که تمایل به خروج از مناطق تحت اشغال گروه‌های تروریستی به‌سمت مناطق تحت کنترل دولت سوریه دارند، بازگشایی خواهند کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تداوم حمایت ایران از دولت و ملت کشور دوست و برادر سوریه

توافق نظامی دمشق-تهران و تغییر قواعد بازی در حریم هوایی سوریه 

ایران خواستار لغو تمامی تحریم‌های ضد بشری علیه سوریه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha