حسن هانی‌زاده:

ترامپ، کنگره را مجبور خواهد کرد تا بخشی از هزینه‌ی دیوار بین مکزیک و آمریکا را تامین کند

ترامپ، کنگره را مجبور خواهد کرد تا بخشی از هزینه‌ی دیوار بین مکزیک و آمریکا را تامین کند

حسن هانی‌زاده کارشناس امور بین‌الملل در گفت‌وگو با سراج24 به شرح مختصری از تقابل دولت و کنگره‌ی آمریکا پرداخت و گفت: نهاد تصمیم گیرنده در آمریکا مجلس نمایندگان است. دولت ترامپ به‌خاطر مسائل مالی و بعضا حقوقی در موضوع دیوارکشی بین مرز آمریکا و مکزیک دچار مشکلات و اختلاف نظر با مجلس شده است. ترامپ بر اثر این اختلاف دولت را تعطیل کرد تا به خواسته‌ی خود برسد.
وی افزود: در تعطیلی دولت آمریکا، هیچ یک از کارکنان و کارمندان دولت حقوقی دریافت نمی‌کنند و وضعیت آن ها معلق می‌شود. تصمیم تعطیلی دولت آمریکا به دستور ترامپ فقط با هدف تقابل با مجلس گرفته شد. در دوره‌ی بیل کلینتون هم این اتفاق افتاده بود و دولت آمریکا به مدت 3 هفته تعطیل شده بود اما طولانی‌ترین مدت تعطیلی، در دوره‌ی فعلی و به دست ترامپ اتفاق افتاد.
این کارشناس در ادامه اظهار داشت: به تازگی بین کنگره و دولت آمریکا توافقاتی صورت گرفته است که هم بخشی از خواسته‌های رئیس جمهور آمریکا و هم بخشی از خواسته‌های مجلس آمریکا را تامین می‌کند. در این تصمیم‌گیری اهداف ترامپ تا حدودی عملی می‌شود و کنگره هم در زمین خود تسلیم همه‌ی خواسته‌های ترامپ نمی‌شود.
وی تصریح کرد: به نظر می رسد که طی روزهای آینده مسئله‌ی توقف بخشی از فعالیت‌های اجرایی دولت آمریکا به پایان خواهد رسید و رئیس جمهور آمریکا کنگره را مجبور خواهد کرد تا بخشی از هزینه‌ی دیوار بین مکزیک و آمریکا را تامین کند.
این کارشناس تاکید کرد: دیوارکشی آمریکا بین مرزهایش با مکزیک ناشی از نگاه‌های امنیتی و نژادپرستانه‌ای ست که فقط رؤسای اجرایی برخی کشورها این برنامه‌ها را پیش می‌برند. رژیم صهیونیستی هم شامل این موارد می‌شود که تصمیم به دیوار کشیدن بین خودش و فلسطینیان گرفته و در واقع این حرکت ناشی از ترس و وحشت آن دولت و حکومت است.
هانی‌زاده در پایان خاطر نشان کرد: دونالد ترامپ هم از ترسی که از مهاجران خارجی دارد این تصمیم را گرفته تا به گرفتاری‌های امنیتی دچار نشود. البته این امر سبب تضمین امنیت آمریکا نخواهد شد. دولت آمریکا با این عمل تنها نگاه امنیتی و نژادپرستانه‌ی خود را نسبت به سایر مردم جهان نشان می‌دهد.
انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

انقلاب اسلامی الگویی برای ملت‌های مستضعف است

ترامپیسم بدون ترامپ هم ادامه پیدا خواهد کرد

با ترس از دشمنان زندگی خواهی کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha