فروغ عباسی: تمرینات اسکی نسبت به مسابقات کمتر بوده است

فروغ عباسی: تمرینات اسکی نسبت به مسابقات کمتر بوده است

به گزارش سراج24، فروغ عباسی ملی پوش اسلالوم اسکی درباره شایعات خداحافظی خود از تیم ملی بیان کرد: خبر خداحافظی من از تیم ملی یک برداشت اشتباه از یکی از رسانه ها بود. من یکی از اعضای اصلی تیم ملی هستم و در حال آماده سازی برای رقابت های قهرمانی جهان سوئد هستم. از من مدام پرسیده می شود که تا المپیک بعدی در تیم ملی اسکی باقی می مانم و من اعلام می کنم که هنوز تصمیمی در این مورد نگرفته ام که ملی پوش بمانم یا تا المپیک از اسکی خداحافظی کنم. در المپیک قبلی بارها به من  گفته شد که برای المپیک بعدی سنم بالا می رود و ممکن است اجازه حضور در تیم ملی را نداشته باشم. من نمی خواهم عمرم را بگذارم و پس از ۴ سال به خاطر سنم از تیم ملی کنار گذاشته شوم. در المپیک قبلی رئیس فدراسیون از من حمایت کرد تا توانستم در المپیک شرکت کنم. من به خاطر وجود چنین مسائلی هنوز تصمیم به ماندن و نماندن نگرفته ام.

او در ادامه گفت: ورزش ایران در حال حاضر رو به جوان گرایی است که البته من ۲۶ سال سن دارم و پیر محسوب نمی شوم. اوج ورزش یک بانوی ورزشکار از سن ۲۵ تا ۳۰ سالگی است و در این سن تجربه و آمادگی به اوج می رسد. امیدوارم این حواشی و بحث ها تا المپیک از بین برود تا من بتوانم باقی بمانم. مشکلات مالی و تمرینات فشرده برای مسابقات باعث می شود ملی پوش به فکر خداحافظی از ورزش قهرمانی بیافتد.مشکلات مالی بر اسکی چیره شده است و هزینه یک جفت اسکی تقریبا ۱۵ میلیون تومان است. فدراسیون اسکی فقط برای نفرات اعزامی به مسابقات جهانی سوئد اسکی تهیه کرده است و مابقی لوازم همچون کفش اسکی، عینک، لباس مسابقه و... ر باید خود ورزشکاران برای مسابقات تهیه کنند. اسکی مصرفی است و پس از استفاده مثل دوچرخه نمی توان آن را به ورزشکار دیگری تحویل داد.

عباسی افزود: امسال برف نسبت به سال های قبل زودتر و بیشتر بارید. پس از بارش تیم ملی  بیشتر مسابقه داده است  تا اینکه تمرین کند. بازیکنان هفته ای ۳ روز در مسابقات شرکت می کردند و فرصتی برای تمرین وجود نداشت. انتخابی تیم ملی همانطور که یک مسابقه است یک تمرین خوب نیز محسوب می شود چرا که ملی پوشان را  آمادگی می رساند.وجود تمرین هم نیاز است و امیدوار در ادامه برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که تمرینات ما بیشتر باشد. فدراسیون اسکی اعلام کرد که زمان تمرین ملی پوشان همان انتخابی تیم ملی است.امسال با توجه  به بخش نامه  وزرات ورزش و جوانان اردوها و مسابقات برون مرزی به حداقل رسیده بود. همچنین ما هر ساله مسابقات اول فصل در ترکیه را شرکت می کردیم که امسال در آن حضور نداشتیم. من اولین بار است که عازم قهرمانی جهان می شوم. پیش از این یکبار برای برای قهرمانی جهان به میزبان ۲۰۱۵ آمریکا انتخاب شدم که ویزا ورزشکاران هم  آماده بود اما از وزارت ورزش و جوانان  نامه آمد که این اعزام لغو شده است. دومین بار برای قهرمانی جهان سوئد به عنوان نفر اول انتخاب شدم که فدراسیون اعلام کرد که نفر اول و دوم به بازی های آسیایی و نفرات سوم تا ششم به قهرمانی جهان اعزام می شوند.

او افزود: من تمام تلاشم را می کنم تا رکوردی که در المپیک داشته ام را در قهرمانی جهان ارتقا دهم . من در المپیک اولی که شرکت کردم ۲۴  ثانیه با نفر اول فاصله داشتم و در المپیک دوم این اختلاف به ۱۱ ثانیه  نسبت به نفر اول رسید. امیداورم این اختلاف ۱۱ ثانیه در قهرمانی جهان کمتر شود.قانون قهرمانی جهان بر این شکل است که همه بازیکنان نمی توانند در مسابقه اصلی شرکت کنند. در مسابقه اصلی ۳۰ نفر اول و نفرات برتر هر کشوری در آن شرکت می کنند. امیدوارم در اسلالوم رشته ای که در آن تخصص دارم عملکرد خوبی را ارائه دهم.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اندونزی اولین تیم شگفتی مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا

مهلا مومن زاده نقره‌ای شد

نشست هماهنگی مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha