جدال ۱۰۳ کشتی گیر روس و خارجی در جام یاریگین

جدال ۱۰۳ کشتی گیر روس و خارجی در جام یاریگین

به گزارش سراج24، این مسابقات از روز پنج شنبه هفته گذشته آغاز شده است و امروز (یکشنبه) در شهر کراسنویارسک روسیه ادامه خواهد داشت. اما نکته جالب توجه اینکه علیرغم قرار داشتن این مسابقات در سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی از این رقابت ها نیز استقبال خوبی از طرف کشورها نشده است.

در مجموع در این مسابقات ۱۰۳ کشتی گیر از ۱۳ کشور دنیا حضور دارند که ۳۰ نفر از آن‌ها روس و ۷۳ کشتی گیر خارجی هستند و نتایج کسب شده در این رقابت‌ها و قهرمانی اکثر کشتی گیران روس نشان می‌دهد که بجز اسنایدر، گیلمان و گرین از آمریکا و چند چهره از ترکیه نظیر طا‌ها آکگول و مغولستان، چهره‌های شاخصی در این مسابقات حضور ندارند.

شرایط در برخی از اوزان این مسابقات نظیر ۷۹، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم نیز به صورتی است که به ترتیب ۳، ۲ و ۳ کشتی گیر خارجی در این اوزان حضور دارند.

این موارد در مجموع نشان می‌دهد که علیرغم اینکه جام ایوان یاریگین در سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی قرار دارد و امتیاز‌های آن برای کشتی گیران دنیا مهم است، اما در مجموع این مسابقات با استقبال خوبی از سوی کشتی گیران خارجی روبرو نشده است و در دو روز برگزاری در ۷ وزن تنها چند کشتی گیر خارجی صاحب مدال شده اند و تمامی مدال‌های طلا نیز به کشتی گیران روس رسیده است.

اسامی نفرات برتر مسابقات ۷ وزن برگزار شده که همگی از روسیه هستند، به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: مسلم سعداله یف
۶۱ کیلوگرم: ماگومدرسول ادریس اف
۶۵ کیلوگرم: احمد چاکایف
۷۰ کیلوگرم: ماگومدرسول قاضی ماگمدوف
۷۹ کیلوگرم: احمد گادجی ماگمدوف
۹۲ کیلوگرم: ماگومد کوربانوف
۱۲۵ کیلوگرم: آنزور خیزریف

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

روسیه ۳ - لهستان یک

آزمون: آرزوی کریس رونالدو هم بازی در لیگ قهرمانان اروپا است

یک ایرانی صدرنشین جدول گلزنان لیگ روسیه شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha