پایان چهارمین دور مذاکرات آمریکا و طالبان در قطر

پایان چهارمین دور مذاکرات آمریکا و طالبان در قطر

به گزارش سراج24، یک مقام ارشد طالبان از پایان گفت‌وگوهای آمریکا و این گروه در قطر خبر داد.

به نوشته رویترز، قرار است خلیلزاد برای دادن گزارش این دور از مذاکرات با طالبان به افغانستان سفر کرده و غنی را در جریان مذاکرات صورت گرفته و پیشرفت کار قرار دهد.

تاکنون مقامات آمریکا در مورد چگونگی این دوره از مذاکرات و توافقات احتمالی اظهار نظری نکردند.

به گزارش فارس، در حالی چهارمین دور مذاکرات آمریکا و طالبان به اتمام می‌رسد که دو دور قبل به دلیل آنچه اختلاف میان دستور کار از سوی طالبان عنوان شد، لغو شده بود.

دور چهارم مذاکرات طالبان و آمریکا روز دوشنبه 1 دلو در قطر آغاز شد. سخنگوی طالبان اعلام کرد که طالبان بعد از اینکه آمریکا پذیرفته سربازان این کشور را از افغانستان خارج می‌کند، مذاکرات این گروه با واشنگتن آغاز شده و طرفین نشستی را روز گذشته(دوشنبه)در دوحه برگزار کردند.

همچنین طرفین توافق کردند که خاک افغانستان به محلی برای حمله به آمریکا و متعهدین این کشور تبدیل نشود، 2 دور قبلی مذاکرات نیز به دلیل امتناع طالبان برگزار نشده بود. 

این دور از مذاکرات آمریکا و طالبان در حالی امروز پایان یافت که، همزمان با تهدید طالبان برای تعلیق مذاکرات با آمریکا، خلیلزاد راهی پاکستان شد تا با مقامات ارشد این کشور در مورد ادامه مذاکرات صلح رایزنی کند.

نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در حالی راهی پاکستان شد که طالبان به دلیل آنچه دوگانگی آمریکا در مذاکرات اعلام شده تهدید کرد که مذاکرات را تعلیق خواهد کرد. 

/انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حمله جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی

انفجار خشونت در تظاهرات‌های آمریکا/حمله به معترضان با خودرو

کشوری که سازنده آن دزدان و آدمکشان هستند!

0 نظر

ارسال نظر

capcha