نبی پور:

عرضه دان از سوی پشتیبانی امور دام جوابگوی نیاز مرغداران نیست

عرضه دان از سوی پشتیبانی امور دام جوابگوی نیاز مرغداران نیست

به گزارش سراج24، ناصر نبی پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران، از کاهش یک هزار و ۵۰۰ تومانی نرخ تخم مرغ طی یک ماه اخیر در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۶ هزار و ۶۰۰ تومان معادل شانه‌ای ۱۳ هزار تومان است.

وی افزایش تولید را دلیل اصلی کاهش قیمت تخم مرغ در بازار دانست و افزود: اگر مرغداران مرغ‌های پیر را روانه کشتارگاه کنند، قیمت تخم مرغ کاهشی نخواهد داشت و در غیر این صورت با روند نزولی قیمت تخم مرغ در بازار روبرو خواهیم شد.

نبی پور ممنوعیت صادرات را یکی از مشکلات پیش روی مرغداران اعلام کرد و گفت: با توجه به مازاد تولید و ممنوعیت صادرات، مرغداران در فروش هر کیلو تخم مرغ حداقل با زیان ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومانی روبرو هستند.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی تعریفی ندارد، بیان کرد: اگرچه نرخ مصوب هر کیلو ذرت یک هزار و ۲۵۰ و کنجاله سویا ۲ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شده است، اما مرغداران هر کیلو ذرت را با نرخ یک هزار و ۵۰۰ و کنجاله سویا ۳ هزار تومان از بازار آزاد خریداری می‌کنند.

به گفته وی، با توجه به اختلاف چشمگیر نرخ مصوب نهاده‌های دامی با بازار آزاد، مرغداران به سبب جلوگیری از تلف شدن مرغ‌ها چاره‌ای جز تامین ندارند.

نبی پور با اشاره به اینکه میزان عرضه دان از سوی پشتیبانی امور دام جوابگو نیاز مرغداران نیست، اظهار کرد: با وجود آنکه برای تولید هر کیلو تخم مرغ ۲.۵ کیلو دان مصرف می‌شود، اما پشتیبانی امور دام برای یک واحد دارای ۱۰۰ هزار قطعه‌ای تنها ۱۰۰ تن دان می‌دهد، در حالیکه این میزان تنها جوابگوی ۲ روز نیاز آنهاست.        

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در پایان قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ را ۷ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به قیمت کنونی تخم مرغ درب مرغداری، مرغداران با زیان یک هزار تومانی در فروش روبرو هستند.  

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نرخ نهاده‌های دامی و کشاورزی در بازار +جدول

مشکلات حمل و نقل نهاده‌های دامی از بنادر رفع نشده است

کنجاله تخم پنبه با میانگین قیمت ۲ هزار و ۳۷۵ تومان در بازار به فروش می‌رسد

0 نظر

ارسال نظر

capcha