هزار باند مواد مخدر در سال ۹۷ منهدم شد

هزار باند مواد مخدر در سال ۹۷ منهدم شد

به گزارش سراج24، سردار محمدمسعود زاهدیان در همایش تخصصی رؤسای پلیس مبارزه با موادمخدر استانها و معاونان عملیات فرماندهی مرزبانی سراسر کشور با در تشریح عملکرد 10 ماهه پلیس مبارزه با موادمخدر، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون 588 تُن و 671 کیلوگرم انواع موادمخدر توسط پلیس کشف شده که "تریاک" در صدر کشفیات آن است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا با بیان اینکه بیشتر کشفیات در شرق و حاشیه شرق کشور صورت می‌گیرد، افزود: 70 درصد از اقدامات پلیسی در حوزه مبارزه با موادمخدر در استانهای شرق و حاشیه شرق کشور متمرکز شده که از ابتدای سال تاکنون تاکنون 89 عنصر اصلی تولید و توزیع مواد مخدر شناسایی و بیش از هزار باند مواد مخدر نیز شناسایی و اعضای آن دستگیر شده‌اند.

زاهدیان با بیان اینکه 63 تُن از موادمخدر کشف شده حاصل همکاری‌های اطلاعاتی است، افزود: راه اندازی مرکز جمعیت این پلیس یکی از اقدامات موثر در راستای پیگیری پرونده‌های مرتبط با این معضل و جرم است.

 بهره‌مندی از تجهیزات به روز و پهپادی

این مقام عالی انتظامی با اشاره به بهره‌مندی از تجهیزات به روز و پهپادی در فرآیند مبارزه با موادمخدر، تصریح کرد: فعال‌سازی سامانه "عنبیه" نیز یکی از اقدامات مؤثر این پلیس در شناسایی، جمع‌آوری و دستگیری خرده‌فروشان و معتادان متجاهر اثرگذار بوده است.

وی به راه‌اندازی مرکز اطلاعات فضای مجازی پلیس مبارزه با موادمخدر اشاره کرد و گفت: جولان برخی از قاچاقچیان مواد افیونی در فضای مجازی، پلیس را مترصد اشراف بر تحرکات خرابکارانه در فضای سایبری کرد به گونه‌ای که با راه‌اندازی این مرکز، به دستاوردهای مطلوبی رسیده‌ایم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه تمرکز بر پاک‌سازی مناطق آلوده یکی از اولویتهای این پلیس است، عنوان کرد: ارائه آموزش چهره به چهره به افراد برای معرفی آسیبهای اعتیاد و مواد مخدر یکی از اقدامات مطلوب پلیس بوده، به طوریکه سال گذشته یک هزار و 600 نفر جامعه هدف این آموزش چهره به چهره بوده‌اند.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

کشف ۳۲۲ کیلوگرم انواع موادمخدر در بیست و دومین مرحله از اجرای طرح رعد

دستگیری قاچاقچی موادمخدر در جنوب تهران

تعدادی از محکومان موادمخدر مشمول عفو می‌شوند

0 نظر

ارسال نظر

capcha