جزئیات راهبرد اطلاعاتی 2019 آمریکا درباره ایران

جزئیات راهبرد اطلاعاتی 2019 آمریکا درباره ایران

به گزارش سراج24، سند تازه راهبرد اطلاعاتی آمریکا که برآورد جامعه اطلاعاتی این کشور در مورد «تهدیدات» پیش روی این کشور، بار دیگر فعالیت‌های ایران را تهدیدی برای منافع ایالات متحده توصیف کرده است.

در بخشی از سند ۳۶ صفحه‌ای «راهبرد ملی اطلاعات ایالات متحده، ۲۰۱۹» که روز سه‌شنبه توسط «دن کوتس» مدیر اطلاعات ملی آمریکا منتشر شد، آمده است: «با وجود تعهد سال ۲۰۱۵ ایران برای دنبال کردن برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای، پیگیری موشک‌های پیشرفته‌تر و توانمندی‌های نظامی توسط ایران و همچنین ادامه حمایت این کشور از گروه‌های تروریستی، شبه نظامیان و دیگر مخالفان ایالات متحده، همچنان منافع ایالات متحده را تهدید خواهد کرد.»

این گزارش در تشریح «محیط راهبردی» ایالات متحده، اشاره کرده است که «رقبای سنتی به تلاش برای کسب و اعمال نفوذ ادامه داده و از تغییر شرایط در محیط بین‌المللی، از جمله تضعیف نظم بین‌المللی پساجنگ جهانی و برتری ایده‌آل‌های دموکراتیک غربی، گرایشات روزافزون انزواطلانه در غرب و تغییر جهت اقتصاد جهانی، بهره می‌برند.»

در این گزارش روسیه، چین، ایران و کره شمالی به عنوان چهار کشور اصلی که منافع ایالات متحده را به چالش کشیده‌اند، نام برده شده است.

آمریکا پیش از این هم بارها فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای ایران را «تهدیدآمیز» خوانده و تلاش گسترده‌ای برای متوقف کردن این فعالیت‌های انجام داده است. اقدام تازه آمریکا در این جهت، تلاش برای برگزاری نشستی ضدایرانی در لهستان است، اما این اقدام نیز با واکنش منفی کشورهای مختلف روبرو شده، تا جایی که نشریه «وال استریت ژورنال» امروز از احتمال لغو این نشست خبر داده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

انتقاد شدیداللحن «رحیم‌پور ازغدی» از حسن روحانی

رفع تحریم‌ها به‌ رغم مخالفت‌های آمریکا

علمای اسلامی رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسند

0 نظر

ارسال نظر

capcha