اظهارات عضو هئیت رئیسه فدراسیون بدمینتون کشورمان درباره مسابقات دهه فجر

اظهارات عضو هئیت رئیسه فدراسیون بدمینتون کشورمان درباره مسابقات دهه فجر

به گزارش سراج24، فریبا مددی عضو هیئت رئیسه فدراسیون بدمینتون کشورمان، در خصوص برگزاری مسابقات بدمینتون دهه فجر اظهار کرد: بیست و هشتمین دوره‌ی مسابقات بین المللی بدمینتون دهه فجر از تاریخ پانزدهم تا هجدهم بهمن ماه به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز برگزار خواهد شد.

او در ادامه افزود: این مسابقات در ۲ بخش مردان و زنان، در جداول یک نفره و ۲ نفره برگزار می‌شود و سرداوری آن بر عهده "سامانتا" از کشور سریلانکا است، از طرف فدراسیون بدمینتون آسیا کمک سرداوری این رقابت‌ها بر عهده خودم می‌باشد. در ابتدا ۳۲ کشور برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کرده بودند و پس از انصراف سه کشور، تعداد تیم‌های شرکت کننده به ۲۹ کشور تغییر یافت.

مبلغ جایزه این رقابت‌ها ۲۵ هزار دلار در نظر گرفته شده است و بازیکنان حاضر در این مسابقات رنکینگ‌های خوبی را در فدراسیون جهانی بدمینتون دارا می‌باشند. بازیکنان خوبی از کشور‌های شرق آسیا مانند: سنگاپور، تایلند، اندونزی، مالزی و... در این دوره حضور دارند.

او ادامه داد: یک بازیکن خانم از کشور اسپانیا در این دوره حضور دارند که صاحب رنک ۳۵ جهان است که باعث بالا رفتن سطح این رقابت‌ها شود، امیدوارم ملی پوش کشورمان بتوانند نتایج خوبی را کسب کنند.

عضو هئیت رئیسه فدراسیون بدمینتون کشورمان در خصوص برگزاری نشست توسعه بدمینتون آسیا در تهران گفت: با توجه به اینکه مهدی انوری نایب رئیس این کمیته است، قرار شده جلسه‌ای را با رئیس و دبیر این کمیته در ایران داشته و برنامه توسعه بدمینتون آسیا در سال ۲۰۱۹ را بررسی کنیم، همچنین یک کمپ تمرینی با حضور بازیکنان ایرانی و خارجی در زمان نشست توسعه بدمینتون آسیا در تهران برگزار خواهد شد.

مددی درباره‌ی برنامه‌های آتی فدراسیون بدمینتون بیان کرد: هر فدراسیون در ابتدای سال یکسری برنامه‌های را برنامه ریزی می‌کند و ما هم تا به امروز تمامی برنامه‌های خود را انجام داده ایم و مسابقات بدمینتون ساحلی کشور، رقابت‌های لیگ برتر بدمینتون را در پیش داریم. همچنین مجمع سالیانه بدمینتون که برای مصوب کردن قوانین در سال ۹۸ در پنجم اسفندماه با حضور روسای هئیت‌های استانی برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha