پامپئو خروج نیروها از افغانستان را تغییر تاکتیکی دانست

پامپئو خروج نیروها از افغانستان را تغییر تاکتیکی دانست

به گزارش سراج24، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با «سینکلر» یکی از بزرگترین شبکه‌های تلویزیونی آمریکا با اشاره به گزارش‌ها درباره کاهش نظامیان آمریکایی در افغانستان و خروج این نیروها از سوریه گفت: جنگ علیه تروریسم مبارزه‌ای طولانی است و آمریکا خواستار آن است تا با حمایت جامعه جهانی حضور در این مبارزه را ادامه دهد.

به گزارش «داون نیوز»، وزیر خارجه آمریکا اظهار داشت: تغییری تاکتیکی در یک منطقه، افزایش شماری نظامی، کاهش شماری دیگر؛ این‌ها تغییراتی تاکتیکی هستند و تغییری در مأموریت به‌وجود نمی‌آورند.

پامپئو افزود که اظهارات اخیر ترامپ درباره آمادگی برای خروج نیروها از سوریه و افغانستان نشان‌دهنده کاهش تعهد واشنگتن برای مبارزه با تروریسم نیست و تأثیری بر مأموریت و تلاش‌ها برای شکست تروریسم نخواهد داشت.

«زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان نیز اخیراً در توئیتی نوشت: بسیاری از این نگران هستند که واشنگتن تمایل دارد جنگ و گفت‌وگو با طالبان را به‌طور همزمان انجام دهد. البته پیشبرد گفت‌وگوهای صلح با طالبان به‌معنی توقف درگیری‌ها با این گروه نیست و آمریکا هر وقت نیاز باشد با طالبان می‌جنگد.

کارشناسان معتقدند یکی از دلیل ناکامی مذاکرات آمریکا با طالبان خودداری این کشور برای گفت‌وگو درباره خروج نظامیان خارجی از افغانستان است که همواره به‌عنوان پیش‌شرط‌های اصلی طالبان برای پیوستن به روند صلح مطرح بوده است.

طالبان اخیراً نیز با اشاره به اصرار برخی از کشورها به لزوم آغاز مذاکرات بین‌الافغانی تأکید کرد که اعمال فشارهای مستقیم و غیرمستقیم از طریق برخی از کشورها توسط آمریکا به روند مذاکرات صلح آسیب می‌زند.

این گروه هشدار داده است که در صورت ادامه این وضعیت طالبان روند مذاکرات صلح با آمریکا را متوقف خواهد کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| لحظات منتشرنشده‌ی از دیدار حاج قاسم با فرزندان شهدا و حضور در سوریه

فیلم| ایرانی ها پاسخ حمله به فرودگاه T4را خواهند داد

فیلم| مستند تنها میان طالبان

0 نظر

ارسال نظر

capcha