سلطانی فر: تیم ملی باید توان شکست حریفان را داشته باشد

سلطانی فر: تیم ملی باید توان شکست حریفان را داشته باشد

به گزارش سراج24، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان درباره بازی شب گذشته تیم ملی مقابل عمان گفت: تیم ملی فوتبال کشورمان در حد نام، موقعیت و شخصیتی که برایش قائل بودیم ظاهر شد و البته در این میان فرصت گلزنی‌های بیشتر نیز در بازی وجود داشت.

تیم ملی فوتبال ایران شخصیت قهرمانی دارد

او ادامه داد: تیم ملی فوتبال ایران شخصیت قهرمانی دارد و ما این باور را داریم که با تدارکات خوبی که فراهم شده و کادر خوبی که وجود دارد این تیم بتواند به آرزوی ۴۲-۴۳ ساله‌اش برسد.

به قهرمانی تیم ملی امیدوارم و باور دارم که این تیم به سمت قهرمانی پیش می‌رود

سلطانی فر افزود: به قهرمانی تیم ملی امیدوارم و باور دارم که این تیم به سمت قهرمانی پیش می‌رود. نباید بگذاریم که حاشیه‌ای به وجود بیاید و باید شرایط بدون جنجال ایجاد شود.

تیم ملی باید توان شکست حریفان را داشته باشد

وزیر ورزش و جوانان درباره حریف تیم ملی ایران در مرحله نیمه‌نهایی بیان کرد: به نظرم تیمی که در نظر دارد قهرمانی را تجربه کند نباید به این مسائل فکر کند و باید این توان را داشته باشد که همه حریفان را شکست دهد. البته هرچه که جلوتر می‌رویم کار نیز برای قهرمانی سخت‌تر می‌شود.

برخی از فدراسیون‌ها، در هیئت های خود روسای بازنشسته زیادی دارند

او درباره وضعیت روسای بازنشسته هیئت‌ها گفت: در تاریخ ۱۳ آذر ماه رسیدگی به این مساله را از مجلس شورای اسلامی استعلام کردیم و پاسخ این استعلام نیز در آخرین روز دی‌ماه به دست ما رسید. فکر می‌کنیم نظر مجلس شورای اسلامی در این باره واضح نبود و به همین دلیل دوباره استعلام کرده‌ایم تا شرایط دقیق مشخص شود. برخی از فدراسیون‌ها در هیئت های خود روسای بازنشسته زیادی دارند، اما برخی دیگر فقط یک یا دو مورد رئیس هیئت بازنشسته دارند که این خیلی تعیین‌کننده نیست.

در ۲ فاز موزه ورزش المپیک را راه اندازی می کنیم

وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مراسم اهدا مدال‌ها و جوایز چهار ورزشکار مدال آور کشورمان به موزه ورزش کشور گفت: قرار شد که در ۲ فاز موزه ورزش المپیک را راه اندازی کنیم، جلسات زیادی را دوشنبه‌ها برگزار کردیم، راه اندازی فاز اول این موزه انشاالله به زودی به بهره برداری می‌رسد و در یک ماه آینده به مرز آمادگی کامل می‌رسد و با اختصاص قسمتی از ساختمان فعلی کمیته المپیک، با عنایت خاص صالحی امیری اختصاص به این کار پیدا کرد.

قرار شد در ۲ مرحله موزه را راه اندازی کنیم

او ادامه داد: قرار شد که ما در ۲ مرحله این موزه را راه اندازی کنیم، ابتدا در سه طبقه از این مکان کار را آغاز می‌کنیم و بعد از آن یک ساختمان جدیدی که پیش بینی کرده ایم را افتتاح کنیم تا این ساختمان به عنوان فاز نهایی موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک مورد بهره برداری قرار بگیرد.

با همکاری ورزشکاران کاپ‌ها و مدال‌ها را در موزه جمع آوری می‌کنیم

وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: از مدت‌ها قبل تصمیم گرفتیم که با همکاری ورزشکاران اشیا، کاپ ها، مدال‌ها و یادمان‌ها و مدارک تاییدیه و این عناوینی که ورزشکاران مختلف دریافت کردند را در محلی به عنوان موزه جمع آوری کنیم و تا جایی که پیش بینی می‌شود در مقاطعی به نمایش بگذاریم و از این افتخار آفرینی‌ها و رشادت‌ها یادی کنیم و آن‌ها را نگه داریم و به نسل‌های آینده منتقل کنیم، یک بخش از این مدال‌ها در منزل مسکونی ورزشکاران مانده و غیر قابل استفاده بود و ما بایستی برای نسل جدید و نسلی که باید جامعه را به پیش ببرد بتوانیم این افتخار آفرینی‌ها و بزرگی‌ها را که عزیزان توانسته اند بدست بیاورند را نشان دهیم، بنابراین فراخوانی داده شد که قهرمانان ما چیزی را که در دوره قهرمانی شان کسب کردند را چه در عرصه جهانی و چه در مسابقات آسیایی و المپیک اینجا بیاورند و هدیه کنند و ما این‌ها را بتوانیم به نمایش بگذاریم.

برای هر موزه سناریو نوشته می‌شود

او افزود:همه دوستان در جریان هستند و قرار است برای هر موزه‌ای که وجود دارد برای آن یک سناریو نوشته شود و این سناریو در حقیقت معرفی اهداف قانونی آن موزه است. تلاش کردیم که با چند شیوه بتوانیم تاریخ المپیک و ورزش کشور را به تصویر بکشیم.

قهرمانان و ورزشکاران بخشی از تاریخ کشور هستند

سلطانی فر عنوان کرد:قهرمانان و ورزشکاران بخشی از تاریخ کشور هستند و باید بهترین الگو برای جوانان باشند، ما در آستانه فجر چهلم هستیم و باید اشاره‌ای به افتخارات ورزش در این چهل سال کنیم. با توجه به ۲ مدال طلایی که اخیرا به خاطر مثبت اعلام شدن تست دوپینگ حریفان اعلام شد تعداد مدال‌های طلای ما در ادوار مختلف المپیک به عدد ۲۰ می‌رسد.

ورزشکاران مدال‌ها و افتخارات خود را به موزه تقدیم کنند

وزیر ورزش و جوانان گفت:کمیته‌ای در کمیته المپیک و پارالمپیک برای راه اندازی این موزه برپا شد و قصد ما این است که گوشه‌ای از افتخار قهرمانان را در این موزه به نمایش بگذاریم. فراخوانی که برای این موزه منتشر کردیم با استقبال خوبی از سوی ورزشکاران همراه بود و هر روز تعدادی از ورزشکاران مدال‌ها و افتخارات خود را به این موزه تقدیم می‌کنند. امروز هم در خدمت چهار نفر از بزرگان ورزش کشور بودیم که هر کدام برای ورزش کشور و رشته خودشان باعث شور و شادی هستند، احسان حدادی در پرتاب دیسک، مجتبی عابدینی در رشته سخت و نفسگیر شمشیر بازی، بهداد سلیمی در رشته وزنه برداری و  آرش میر اسماعیلی که در رشته جودو بوده است، همگی این عزیزان باعث افتخار میهن هستند و باعث بالا رفتن پرچم سه رنگ کشورمان شده اند.

در هشت دوره بعد از انقلاب شانزده مدال گرفتیم و چهار برابر پیش از انقلاب مدال کسب کردیم

وزیر ورزش و جوانان در ادامه گفت: رشد فضا‌های ورزشی ما در این چهل سال ۶ برابر شده و این نشان دهنده توجه نظام جمهوری اسلامی به مسئله ورزش است. ما هر شش ماه یک بار با توجه به استقبال ورزشکاران باید محتوای موزه را تغییر دهیم و سناریو را عوض کنیم، تا بازدید کنندگان علاوه بر بازدید مستقیم بتوانند از فیلم‌ها وکلیپ‌های در حال پخش در این موزه هم استفاده کنند. ما در هشت دوره بعد از انقلاب شانزده مدال گرفتیم و چهار برابر پیش از انقلاب مدال کسب کردیم و این افتخاریست که انقلاب سهم بزرگی در آن داشته است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

افتتاح موزه ورزش با حضور معاون اول رئیس جمهور

سلطانی‌فر: سرخابی‌های پایتخت باید به دور حذفی لیگ قهرمانان آسیا برسند

برگزاری تمرین تیم ملی امید با حضور مهدی تاج و مسعود سلطانی‌فر+تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha