دومین روز از مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا

دومین روز از مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا

به گزارش سراج24، دومین روز از مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا با برگزاری ۳ دیدار امروز دوشنبه یکم بهمن پیگیری خواهد شد. در حساس‌ترین دیدار امروز ۲ تیم مدعی ژاپن و عربستان به مصاف یکدیگر می‌روند و در بازی بعدی مدافع عنوان قهرمانی یعنی استرالیا مقابل ازبکستان قرار خواهد گرفت.

پیش بازی

ژاپن- عربستان/ ساعت ۱۴:۳۰

تیم ملی فوتبال ژاپن با تغییرات زیادی در کادرفنی و بازیکنان نسبت به جام جهانی ۲۰۱۸ وارد جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ شد. آن‌ها در مرحله گروهی توانستند هر ۳ بازی خود را با پیروزی به پایان برسانند و به عنوان تیم صدرنشین از گروه خود صعود کنند. تیم ژاپن در اولین دیدار مرحله گروهی مقابل تیم ترکمنستان قرار گرفت و برخلاف انتظار‌ها با نتیجه ۳ بر ۲ این تیم را شکست داد. در دومین دیدار این مرحله ژاپنی‌ها توانستند با یک گل عمان را پشت سر بگذارند و در آخرین بازی خود که تعیین کننده تیم صدرنشین گروه ششم نیز بود توانستند تیم ملی فوتبال ازبکستان را ۲ بر یک شکست دهند.

بهترین گلزن تیم ژاپن در ۳ بازی ابتدایی یویا اوساکا بود که در بازی این تیم مقابل ترکمنستان توانست ۲ گل به ثمر برساند. ریتسو داون، گنکی هاراکوچی، یوشینوری موتو و تسوکاسا شیوتان هر کدام یک گل برای ژاپن به ثمر رسانده اند.

تیم ملی ژاپن در رنکینگ فیفا رتبه ۵۰ و در آسیا سوم است. ژاپنی‌ها در سال‌های ۱۹۹۲، ۲۰۰۰، ۲۰۰۴ و ۲۰۱۱ توانستند به عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا دست پیدا کنند.

پرافتخارترین تیم جام ملت‌های آسیا در مرحله گروهی با اینکه هر ۳ بازی خود را با پیروزی پشت سر گذاشت، اما چهره یک تیم قهرمان را نداشت. با این حال سامورایی‌ها همچنان یکی از مدعیان اصلی این جام هستند.

تیم ملی فوتبال عربستان در مرحله گروهی این تورنمنت با ۲ پیروزی و یک شکست به عنوان تیم دوم گروه پنجم رقابت‌ها به مرحله حذفی صعود کرد. سعودی‌ها در اولین دیدار خود تیم ملی فوتبال کره شمالی را با نتیجه ۴ بر صفر در هم کوبیدند تا شروع قدرتمندانه‌ای در این جام داشته باشند و در بازی دوم تیم فوتبال لبنان را با نتیجه ۲ بر صفر شکست دادند تا صعودشان قطعی شود و در دیدار آخر این گروه مقابل قطر به دنبال صدرنشینی باشند. عربستانی‌ها که به علت تفاضل گل کمتر مقابل قطر حتما باید در آن بازی پیروز می‌شدند تا به ژاپن نخورند در سیاسی‌ترین بازی جام با نتیجه ۲ بر صفر مقابل تیم قطر شکست خوردند تا به عنوان تیم دوم از گروه خود بالا بیایند.

هدایت این تیم بر عهده خوان آنتونیو پیزی آرژانتینی است.

پیش بازی

تیم ملی عربستان در سال‌های ۱۹۸۴، ۱۹۸۸ و ۱۹۶، ۳ به عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا رسیده است و به همراه تیم ملی کشورمان پشت سر ژاپنی قرار دارند که ۴ بار قهرمان این تورنمنت شده است.

فهد الموالد، محمد البریک و سالم الدوساری جزو بازیکنان کلیدی و تاثیر گذار سعودی‌ها هستند. سلمان فرج کاپیتان تیم فوتبال الهلال بزرگترین غایب این تیم است که پیش از آغاز جام ملت‌ها به علت مصدومیت این تورنمنت را از دست داد. تیم ملی فوتبال عربستان در رنکینگ فیفا ۶۹ و در آسیا پنجم است.

پیش بازی

استرالیا- ازبکستان/ ساعت ۱۷:۳۰

مدافع عنوان قهرمانی در اولین دیدار مرحله گروهی خود مقابل اردن با نتیجه یک بر صفر شکست خورد تا شروع بدی را در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ داشته باشد. کانگوروها در دومین بازی خود مقابل تیم ملی فوتبال فلسطین با نتیجه ۳ بر صفر به برتری رسیدند و در بازی سوم مقابل تیم ملی سوریه با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شدند تا در نهایت با ۶ امتیاز پشت سر تیم ملی اردن به مرحله حذفی این تورنمنت راه پیدا کنند.

استرالیا در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ به مقام قهرمانی رسیده بود و به عنوان یکی از نمایندگان قاره کهن جواز حضور در رقابت‌های جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ را نیز به دست آورده بود. کانگوروها، اما پس از جام جهانی شاهد تغییرات عمده‌ای بودند و بازیکنان صاحب نامی همچون کیهیل و مید یدناک از این تیم جدا شدند. همچنین برخی از بازیکنان کلیدی این تیم همچون دانیل ارزانی و بویل و موی به دلیل مصدومیت رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ را از دست دادند.

پیش بازی

هدایت این تیم بر عهده گراهام آرنولد استرالیایی است. این تیم در رنکینگ فیفا رتبه ۴۱ و در آسیا دوم است.

تیم ملی فوتبال ازبکستان در مرحله گروهی این مسابقات ۲ بر یک تیم ملی عمان را شکست داد و در بازی دوم توانست با نتیجه پر گل ۴ بر صفر ترکمنستان را پشت سر بگذارد، اما در دیدار آخر مقابل تیم ملی فوتبال ژاپن ۲ بر یک شکست خورد تا به عنوان تیم دوم گروه ششم رقابت‌ها به مرحله حذفی صعود کند.

تیم فوتبال ازبکستان تا به حال ۷ بار در جام ملت‌های آسیا حضور داشته است و بهترین نتیجه‌ای که کسب کرده مقام چهارم سال ۲۰۱۱ بوده است.

ائلدار شاه مرادوف در ۳ بازی ابتدایی تیمش در این تورنمت ۴ گل به ثمر رسانده و یکی از بازیکنان کلیدی و تاثیر گذار این تیم محسوب می‌شود.

هدایت این تیم بر عهده هکتور کوپر آرژانتینی است. او در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هدایت تیم ملی فوتبال مصر را بر عهده داشت.

تیم ملی فوتبال ازبکستان در رنکینگ فیفا ۹۵ و در آسیا چهاردهم است.

پیش بازی

امارات- قرقیزستان/ ساعت ۲۰:۳۰

میزبان هفدهمین دوره جام ملت‌های آسیا در اولین گام خود مقابل تیم بحرین با نتیجه یک - یک متوقف شد تا شروع نه چندان خوبی به عنوان میزبان این مسابقات داشته باشد. آن‌ها در بازی دوم مرحله گروهی توانستند تیم هند را با نتیجه ۲ بر صفر شکست دهند، اما در آخرین دیدار خود مقابل تیم تایلند با نتیجه یک - یک متوقف شدند تا با ۵ امتیاز به عنوان سرگروه از این مرحله عبور کنند.

اماراتی‌ها مانند سال ۱۹۹۶ برای دومین بار میزبان جام ملت‌های آسیا هستند و تاکنون نتوانسته اند به عنوان قهرمانی این مسابقات دست پیدا کنند. اماراتی‌ها در آخرین میزبانی خود در سال ۱۹۹۶ توانستند به فینال برسند، اما در فینال مقابل عربستان شکست خوردند و دوم شدند. در دوره قبلی مسابقات نیز آن‌ها توانستند ژاپن را حذف کنند و مقام سوم این رقابت‌ها را بدست بیاورند. رتبه کنونی تیم ملی فوتبال امارات در رنکینگ فیفا ۷۹ و در آسیا هفتم است.

از ستاره‌های فوتبال این کشور می‌توان به علی خسیف، علی مبخوت، احمد خلیل و ... اشاره کرد. البته غیبت عمر عبدالرحمان در تیم ملی امارات سبب شده تا این تیم در خط حمله و هافبک با مشکلاتی رو به رو شود. گلزنان امارات در بازی‌های قبل احمد خلیل، علی مبخوت و احمد خلیفه بودند.

تیم ملی فوتبال قرقیزستان جزو ۴ تیمی است که توانستند به عنوان تیم سوم از گروه خود به مرحله حذفی رقابت‌ها صعود کنند. این تیم در اولین دیدار خود در مرحله گروهی مقابل تیم ملی چین ۲ بر یک شکست خورد و در دومین بازی خود نیز یک بر صفر به کره جنوبی باخت. آن‌ها در سومین بازی مرحله گروهی توانستند تیم ملی فیلیپین را ۳ بر صفر شکست دهند و به عنوان تیم سوم از این گروه صعود کنند.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار از پرونده قطر در دادگاه عالی ورزش

دیدار دوستانه قهرمان جام ملت‌های آسیا با برزیل

ای اف سی از شبکه متخلف سعودی شکایت کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha