نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن:

تغییر مدیرعامل سایپا در قیمت محصولات این شرکت تاثیری نخواهد داشت

تغییر مدیرعامل سایپا در قیمت محصولات این شرکت تاثیری نخواهد داشت

فریدون احمدی نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی کاهش قیمت خودرو اظهار داشت: برای کاهش قیمت خودرو باید دو مسئله‌ی اصلی حل شود. اولین مسئله این‌که وزارت صنعت باید خود را از بنگاه‌داری خارج کند و به وظایف اصلی خود عمل کند. ساختار بنگاه‌داری در شرکت‌های خودروسازی جوابگو نیست. سایرعوامل مثل انباشت نیرو، مدیریت به شیوه‌ی دولتی و ناکارآمدی هیئت مدیره هم این مشکل را چند برابر کرده است.
وی افزود: دومین مسئله که باید حل شود تا قیمت خودرو سیر نزولی پیدا کند این است که وزارت صنعت باید تمرکز خود را بر انجام وظایف قانونی و تعیین‌شده‌ی خود بگذارد. در این‌صورت دیگر به مشکلات با چشم بنگاه‌داری نگاه نمی‌کند و مسائل را از نگاه صاحب صنعت حل می‌کند. اشکال بزرگ شرکت‌های خودروسازی این است که متصل به دولت هستند و نگاه‌های مدیریتی در آن‌ها از وزارت صنعت دیکته می‌شود و امر و نهی در این شرکت‌ها دولتی‌ست.
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن تاکید کرد: شرکت‌های خودروسازی باید به‌جای این‌که ضرر و زیان خود را از طریق بنگاه‌داری رفع کنند، باید به صورت تخصصی بر تولید با کیفیت و خدمت‌رسانی به مشتریان متمرکز شوند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: مدیریت در شرکت‌های خودروسازی باید با صرفه‌ی اقتصادی همراه باشد؛ به طوری که پس از مدتی فعالیت، از شرکتی زیان‌ده به شرکتی سودآور تبدیل شوند. من معتقدم این مشکل تا زمانی که نگاه دولتی در هیئت مدیره‌ی این شرکت‌ها وجود دارد، برطرف نخواهد شد.
احمدی در پایان درباره‌ی تاثیر برکناری مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا بر قیمت محصولات این شرکت بیان کرد: تغییر مدیرعامل سایپا در قیمت محصولات این شرکت تاثیری نخواهد داشت و صرفا جنبه‌ی روانی دارد. برکناری مدیرعامل سایپا به نوعی شوک روانی‌ست و باید ببینیم پاسخ بازار به این شوک مثبت است یا منفی. 
انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

اگر اقدام جدی جهت حفظ ارزش پول ملی صورت نگیرد قیمت خودرو دوباره افزایش می‌یابد/ قیمت خودرو هیچ‌وقت به قیمت قبلی برنمی‌گردد

مردم دانستند که قیمت یک ماشین این رقم‌های نجومی نیست/ گرفتار سقف کاذب در قیمت خودروها شدیم

با آزاد شدن واردات خودرو، قیمت‌ها تا 50 درصد کاهش پیدا خواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha