بازار نهاده‌های دامی تعریفی ندارد

بازار نهاده‌های دامی تعریفی ندارد

به گزارش سراج24، یک منبع آگاه، از افزایش یک هزار تومانی نرخ مرغ نسبت به اواخر هفته گذشته در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۶۰۰، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۱۲ هزار و ۶۰۰، توزیع درب واحد‌های صنفی ۱۲ هزار و ۸۰۰ و خرده فروشی ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان است.

به گفته وی، نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر ۱۲ هزار و ۸۰۰ و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان است.

این منبع آگاه با اشاره به نرخ سایر مشتقات در بازار افزود: قیمت هر کیلوگرم سینه با کتف ۲۳ هزار، سینه بدون کتف ۲۴ هزار و فیله مرغ ۲۶ هزار تومان است.

وی در پایان نوسان نرخ نهاده‌های دامی را دلیل اصلی افزایش قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و گفت: با توجه به قیمت کنونی نهاده‌های دامی پیش بینی می‌شود که نرخ مرغ از ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان در نوسان باشد.

بازار نهاده‌های دامی تعریفی ندارد

محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار تومان، مرغ آماده به طبخ میدان بهمن ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است که با این وجود قیمت در خرده فروشی‌های سطح شهر نباید بیش از ۱۲ هزار تومان باشد.

وی از توزیع مرغ گرم با نرخ ۹ هزار و ۸۰۰ تومان در غرفه‌های میادین میوه و تره بار سطح شهر خبر داد و گفت: بسیاری از مرغداران به منظور همکاری با پشتیبانی امور دام اقدام به عرضه مرغ گرم با نرخ مصوب ۹ هزار و ۸۰۰ تومان در میادین می‌کنند.

یوسفی با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی تعریفی ندارد، بیان کرد: هم اکنون مرغداران نهاده‌های مورد نیاز را با مشقت‌های فراوان و با قیمت‌های بالا از بازار آزاد تهیه می‌کنند که این امر بر افزایش قیمت تمام شده تولید تاثیر بسزایی دارد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به اینکه توزیع نهاده از سوی پشتیبانی امور دام تنها جوابگوی ۵۰ درصد نیاز مرغداران است، افزود: پشتیبانی امور دام به مرغداران اعلام کرده که پس از ترخیص و حمل بار از بنادر، نهاده را در اختیار آن‌ها قرار خواهد داد، درحالیکه مرغ موجود زنده است که مرغداران برای جلوگیری از گرسنگی و تلف شدن آن‌ها چاره‌ای جز تامین نهاده با قیمت‌ها بالا از بنادر ندارند.

وی نرخ هر کیلو کنجاله سویا در بازار آزاد را از ۳ هزار و ۴۵۰ تا ۳ هزار و ۸۰۰ و ذرت یک هزار و ۷۰۰ تا یک هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: این درحالی است که نرخ کنجاله سویا نباید بیش از ۲ هزار و ۵۵۰ تا ۲ هزار و ۶۰۰ و ذرت یک هزار و ۵۰۰ تومان باشد.

یوسفی ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی بازار نهاده‌های دامی قیمت هر کیلو مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها نباید کمتر از ۱۲ هزار تومان باشد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری به شرط تامین و توزیع نهاده‌های مورد نیاز مرغداران با نرخ مصوب از سوی پشتیبانی امور دام را ۸ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرد.

وی در پایان تصریح کرد: اگر تمیهداتی فراهم شود که نهاده های دامی کشتی‌های مانده روی آب ترخیص و در اختیار مرغداران قرار گیرد، می‌توان امید داشت که قیمت مرغ به نرخ تعادلی مد نظر مسئولان در ایام پایانی سال می‌رسد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

صورت‌حسابی که بابت بنزین ارزان به مردم تحمیل می‌شود!

تبعات اقتصادی و اجتماعی افزایش قیمت مسکن

نرخ طلا و سکه در ۲۵ خرداد ۹۸

0 نظر

ارسال نظر

capcha