وزیر اطلاعات:

رژیم صهیونیستی را با کار اطلاعاتی شکست دادیم

رژیم صهیونیستی را با کار اطلاعاتی شکست دادیم

به گزارش سراج24، مدیرکل اطلاعات آذربایجان غربی در ششمین جلسه شورای اداری استان با حضور حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات معرفی شد.

وزیر اطلاعات در این جلسه اظهار داشت: این همدلی و همگرایی بین دستگاه‌های امنیتی با وجود توطئه‌های کم نظیر دشمنان برای آسیب رساندن به کشور، موجب نقش بر آب شدن همه توطئه‌ها شده و بارها زمینه ابراز مسرت مقام معظم رهبری را فراهم کرده است.

حجت‌الاسلام علوی عنوان کرد: در حال حاضر همه اشرار و ضد انقلاب، تمام توان خود را برای انجام اقدامات ضد امنیتی در کشور بسیج کرده‌اند ولی اکثر اقدامات آنان، خنثی شده است.

وی با اشاره به حمایت مالی، آموزش‌های اطلاعاتی و نظامی ضد انقلاب توسط استکبار جهانی و آمریکا بیان کرد: با وجود توان کم نظیر تسلیحاتی آنان، امنیت قابل توجهی در کشور حاکم است.

وی با تاکید بر اینکه اسلام، امنیت، معیشت، کرامت، عدالت، محبت و خدمت را برای همه افراد جامعه اسلامی شامل مسلمانان و غیرمسلمانان و اقوام مختلفمی‌داند، ادامه داد: این امر در سیره بزرگان دین مبین اسلام از جمله فرمایشات امام علی (ع) در برهه‌های مختلف مورد توجه قرار گرفته است.

وی خدمت به مردم را نعمت الهی دانست و افزود: قرار گرفتن در جایگاهمسئولیت و گره گشایی از کار مردم، یک نعمت است که باید شکرگزار آن باشیم.

وی تاکید کرد: اگر طبق آموزه‌های اسلامی وارد عرصه شویم و وحدت و همدلی خود را ارتقا ببخشیم، می‌توانیم تحریم‌ها را پشت سر گذاشته و دشمن را در این عرصه نیز ناکام بگذاریم.

وزیر اطلاعات با اشاره به نقش تعیین کننده استان‌های مرزی از جمله آذربایجان غربی با توجه به همسایگی با سه کشور اضافه کرد: در این راستا، استفاده از ظرفیت بازارچه‌های مرزی ضروری است که در دولت نیز به این امر توجه ویژه شده است.

وی گفت: آذربایجان غربی به عنوان استانی برخوردار از امنیت بوده و باید بستر سرمایه‌گذاری بیشتر در این استان را فراهم کرد که در کنار این امر، ارتقای احساس امنیت در بین مردم نیز بسیار مهم و اساسی است.

علوی با اشاره به اینکه ایران پنجه در پنجه رژیم صهیونیستی انداخته است، افزود: در عرصه‌های مختلف با انجام کارهای اطلاعاتی، این رژیم را شکست داده‌ایم که این امر در آینده نیز تداوم خواهد داشت.

استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: دولت در لایحه بودجه سال آتی، توجه ویژه‌ای به استان آذربایجان غربی داشته به طوری که بودجه پیش بینی شدهبرای استان نسبت به سال‌های قبل، افزایش چشمگیری دارد.

محمد مهدی شهریاری افزود: در ایام الله دهه فجر امسال نیز 700 طرح و پروژه بااشتغال زایی 7500 نفر در سطح استان افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

وی عنوان کرد: در هفته دولت امسال هم شاهد بهره برداری از پروژه‌های مختلف به ارزش 900 میلیارد تومان در استان بودیم که همه این‌ها نشانگر توجه ویژه دولت به استان و تلاش در جهت ارتقای شاخص‌های توسعه در آذربایجان غربی است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به تصویب طرح‌های مختلف در سفر رئیسجمهور به استان افزود: در سفر دکتر روحانی به آذربایجان غربی، چندین طرح و پروژه با 2500 میلیارد تومان اعتبار به تصویب رسید که با پیگیری‌های انجام گرفته، این رقم به 3300 میلیارد تومان افزایش یافت؛ بدون تردید با بهره برداری از این طرح‌ها در دو سال آینده، وضعیت شاخص‌های توسعه در استان بهبود قابل توجهی خواهد یافت.

وی در ادامه با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دهه فجر امسال با سال‌های گذشته بسیار تفاوت دارد؛ بیتردید استقبال پرشکوه و حضور حماسی مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، بار دیگر تمامی توطئه‌ها و نقشه‌های مستکبرین و ایادی آن‌ها در منطقه علیه جمهوری اسلامی ایران را خنثی خواهد کرد.

وی افزود: هر چه دشمنان و معاندان نظام، عزم خود را برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی جزم می‌کنند، اتحاد، همدلی و انسجام ملت بزرگ ایران اسلامی نیز در برابر این توطئه‌ها بیشتر می‌شود.

شهریاری در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط خاص حاکم بر کشور اشاره کرد و گفت: مدیران و مسئولان استان در این شرایط خاص باید همواره در کنار مردم و به فکر حل مشکلات مردم باشند، برخی اوقات مردم در مراجعه به ادارات با برخوردهایی مواجه می‌شوند که قابل قبول نیست، مدیران باید تعامل و خوشرفتاری با مردم در ادارات را به‌صورت ویژه در دستور کار قرار دهند.

وی به تلاش دولت در راستای حل مشکل اشتغال نیز اشاره کرد و افزود: حل مشکل بیکاری از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت است و برنامه ریزی خوبی در بودجه 98 برای کاهش نرخ بیکاری در کشور و استان‌ها پیش بینی شده است، در استان آذربایجان غربی نیز در راستای سیاست‌های دولت، برای جذب سرمایه گذاری، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال برای جوانان اهتمام ویژه داریم.

استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته، استان آذربایجان غربی در شش ماهه سال 97، به‌عنوان سومین استان برتر کشور در جذب سرمایهگذاری خارجی معرفی شده ‌که امیدواریم این روند با هماهنگی و همت مدیران استان، در سال آینده تقویت و زمینه اشتغال جوانان در استان بیش از پیشفراهم شود.

شهریاری با بیان اینکه آذربایجان غربی از امن‌ترین استان‌های کشور است نیز گفت: بر اساس گزارشات و مستندات موجود، آذربایجان غربی جزو 5 استان امن کشور است و بی تردید این امنیت پایدار می‌تواند زمینه حضور سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی را در استان فراهم کند.

وی تاکید کرد: حتی در نقاط صفر مرزی استان امکان اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری وجود دارد و ما از این بابت نیز مشکلی نداریم.

استاندار آذربایجان غربی به دیگر برنامه‌های در دست اجرا برای رشد و توسعه استان اشاره کرد و افزود: برای توسعه ارتباطات و مناسبات استان با کشورهای خارجی به‌ویژه کشورهای هم‌جوار نیز برنامه ریزی‌های لازم انجام گرفته و در آینده نزدیک ساختاری برای توسعه روابط خارجی استان تعریف می‌شود.

شهریاری، آذربایجان غربی را دارای ظرفیت‌های صادراتی بی نظیر عنوان کرد و گفت: در شرایط کنونی، استان آذربایجان غربی با توجه به موقعیت مرزی خودمی‌تواند به قطب صادرات و واردات کالاهای مورد نیاز کشور تبدیل شود.

وی همچنین به وجود وحدت و همدلی در میان مسئولان استان اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه وحدت، انسجام و همدلی بسیار خوبی میان مسئولان استان وجود دارد و به برکت همین همدلی، بسیاری از مسائل و مشکلات موجود در استان رفع شده است.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با عملکرد وزارت اطلاعات گفت: مردم امروز دیدگاه بسیار مثبتی به وزارت اطلاعات دارند و این به خاطر عملکرد درخشان وزارت و سربازان گمنام آن در راستای تأمین امنیت و آرامش کشور بوده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| زوایای پنهان اسرائیل

نماهنگ| کودکان مظلوم

فیلم| زنده با تل آویو

0 نظر

ارسال نظر

capcha