ایده «وحدت ملی» کاملا بی معناست

انتقاد مجید انصاری از طرح وحدت ملی هاشمی

انتقاد مجید انصاری از طرح وحدت ملی هاشمی

یک عضو مجمع روحانیون مبارز تاکید کرد که مطرح کردن ایده «وحدت ملی» کاملا بی معنا بوده و در راستای طرح ناتوانی اصلاح طلبان می باشد.
به گزارش«سراج24»، مجید انصاری در پاسخ به پرسشی در خصوص طرح وحدت ملی گفت:دولت وحدت ملی زمانی مطرح می شود که امکان حضور تمام عیار جریانات سیاسی نباشد یا یک تهدید خارجی وجود داشته باشد.ما امروز تفرقه ملی نداریم که بخواهیم به دنبال دولت وحدت ملی برویم.
وی همچنین تصریح کرد:من نظر شخصی ام این است که در واقع نظریه دولت وحدت ملی در ذاتش پذیرفتن ناتوانی اصلاح طلبان از مدیریت درون گروهی است یا ناامیدی از پذیرش آنها در نظام است.
این عضو مجمع روحانیون مبارز که با هفته نامه آسمان گفتگو می کرد در بخش دیگری از گفتگوی خود شرایط اصلاح طلبان را در وضعیت کنونی واقع گرایانه دانست و نسبت به مدیریت اصلاح طلبان در دو انتخابات گذشته ریاست جمهوری انتقاد کرد.
وی در این زمینه افزود:تجربه ناموفق و به نظر من مدیریت نه چندان خوب اصلاح طلبان در انتخابات نهم و دهم و دستاوردهای منفی که عدم توجه به واقعیات در این دو انتخابات گذشته در اردوگاه اصلاح طلبان به وجود آورده ، نوعی مصلحت گرایی همراه با واقع گرایی را تقویت کرده است.
انصاری همچنین با رد این تز که حاکمیت مخالف حضور اصلاح طلبان در انتخابات است ، این مساله را در میان اصلاح طلبان مسبوق با سابقه دانست و با اشاره به انتخابات سال ۷۶ تصریح کرد که در این انتخابات نیز مطرح می شد که نظر حاکمیت بر روی کاندیدای خاصی است در صورتی که اینگونه نبود.
این عضو مجمع روحانیون مبارز همچنین گفت که شخص خاتمی نیز متاثر از این فضا بوده و در همین راستا در ابتدا با کاندیداتوری خود به شدت مخالفت می کرده است.

اخبار مرتبط

امیدواریم در انتخابات 1400 یک نگاه تحول‌گرا روی کار بیاید تا ثمرات اجرای بیانیه‌ی گام دوم را ببینیم

بررسی پروژه نفوذ در برنامه ثریا با حضور عوامل سریال «گاندو»

واکنش خانواده آیت‌الله‌هاشمی به اظهارات عباس عبدی

0 نظر

ارسال نظر

capcha