پیگیری‌ها برای علت بازداشت خبرنگار ایرانی ادامه دارد

پیگیری‌ها برای علت بازداشت خبرنگار ایرانی  ادامه دارد

به گزارش سراج24، روابط عمومی شبکه پرس تی‌.وی اعلام کرد که مرضیه هاشمی، خبرنگار و مجری شبکه پرس تی‌وی، در سفر اخیر خود به آمریکا، بدون هیچ دلیل مشخصی، بازداشت شده و به‌صورت ویژه و تحت‌الحفظ به واشنگتن منتقل شده است و در شرایط نامناسبی به‌سر می‌برد.

براساس اعلام روابط عمومی شبکه پرس تی‌.وی. ملانی فرانکلین، مجری آمریکایی‌الاصل این شبکه که پس از گرویدن به دین مبین اسلام نام مرضیه هاشمی را برای خود برگزیده است، توسط مأموران در واشنگتن دی‌سی بازداشت شده و تاکنون هیچ اتهامی به‌صورت رسمی علیه وی مطرح نشده است.

گفته شده است که این روزنامه‌نگار و مجری متولد آمریکا، برای دیدار با برادر بیمار و فرزندان و بستگان خود به آمریکا سفر کرده بود که روز یکشنبه در فرودگاه بین‌المللی سنت‌لوئیس لامبرت بازداشت و سپس توسط مأموران اف.بی.آی. به مرکز بازجویی منتقل شده است. بستگان وی طی 48 ساعت گذشته نیز نتوانسته‌اند اطلاعاتی دقیق از دلایل قطعی بازداشتش کسب کنند. هاشمی در گفت‌وگویی کوتاه با اعضای خانواده خود از بدرفتاری با او در بازداشتگاه خبر داده است. وی گفته که مأموران آمریکایی به وی اهانت کرده و به‌اجبار حجاب را از سرش برداشته‌، دست و پاهای او را با زنجیر بسته و با وی همانند یک مجرم رفتار کرده‌اند.

پیمان جبلی معاون برون‌مرزی سازمان صدا و سیما گفت که امروز مرضیه هاشمی  بعدازظهر مورد بازجویی قرار می‌گیرد و به‌اصطلاح اتهامات وی آشکار می‌شود. مسئولان سازمان صدا و سیما هم برای کمک و مساعدت به وی تلاش می‌کنند.

گفتنی است که پیگیری‌ها برای کسب اطلاع از علت بازداشت مرضیه هاشمی ادامه دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مجاهدت خبرنگار جنگی جبهه مقاومت عراق

«مرضیه هاشمی» شنبه به سوالات خبرنگاران پاسخ می دهد

خبرنگاری که به خاطر علاقه به رهبری خبرنگار پرس تی وی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha