الکترونیکی شدن پرونده‌ بیمه شدگان تامین اجتماعی

الکترونیکی شدن پرونده‌ بیمه شدگان تامین اجتماعی

به گزارش سراج24، محمدحسن زدا درباره اقدامات صورت گرفته درخصوص الکترونیک شدن پرونده‌های بیمه‌شدگان تامین اجتماعی، گفت: طرح پرونده الکترونیک در بخش بیمه‌ای ابتدا در شهر تهران آغاز و حدود یکصد میلیون نسخه پرونده به صورت دیجیتالی آماده شده است و همکاران بدون نیاز به پرونده‌ها اقدامات لازم را انجام می‌دهند و نیازی به بررسی پرونده‌ها وجود ندارد. 

وی بیان داشت: پس از الکترونیکی شدن پرونده‌های کاغذی را به یک بایگانی اسناد منتقل می‌کنیم و فضای شعبه را آزاد خواهیم کرد. 

سرپرست سازمان تامین اجتماعی افزود: اجازه نمی‌دهیم در مکانیزه شدن پرونده‌ها به کسی آسیبی برسد یا اسناد مخدوش شود و تیمی که برای الکترونیک شدن پرونده‌ها آماده کرده‌ایم قطعا بررسی‌های لازم را انجام می‌دهند و با کمترین درصد خطا این کار را انجام خواهند داد و تاکنون نیز گزارشی درباره مخدوش شدن پرونده‌ای نداشتیم. 

زدا در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا حذف دفترچه‌های تامین اجتماعی در مراکز درمانی غیرملکی نیز اتفاق افتاده است، گفت: در حال حاضر در مراکز ملکی تامین اجتماعی بیمه‌شدگان نیاز به ارائه دفترچه ندارند و می‌توانند با ارائه کارت ملی خدمات درمانی لازم را دریافت کنند. 

وی بیان داشت: اقدامات لازم برای حذف دفترچه در مراکز غیرملکی نیز انجام شده است و تنها 14 استان باقی مانده است که در تدارک این هستیم که اختتامیه‌ای برای این استان‌ها برگزار کنیم؛ در حال حاضر همه استان‌ها زیر بار نسخ الکترونیک و حذف دفترچه‌های درمانی رفتند. 

سرپرست سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه زمان می‌توانیم حذف دفترچه‌های درمانی را در تمامی مراکز ملکی و غیرملکی کشور اعلام کنیم، گفت: مشکل کوچکی برای امضای دیجیتال در نظام پزشکی وجود دارد و امیدواریم هرچه زودتر این مشکل را حل کنیم چرا که در پیشرفت کار تاثیر بیشتری خواهد داشت. 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بسته حمایتی برای یک‌میلیون نفر از جاماندگان واریز می شود

شروط جدید برای جاماندگان دریافت بسته حمایتی

ثبت نام حدود 4 میلیون نفر برای بسته حمایتی

0 نظر

ارسال نظر

capcha