راهکار جلوگیری از پرداخت حقوق‌های نجومی

راهکار جلوگیری از پرداخت حقوق‌های نجومی

به گزارش سراج24، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه شرکت‌های دولتی دو سوم بودجه کشور را به خود اختصاص می‌دهند، اظهار داشت: اما متأسفانه جزئیات درآمد و هزینه‌کرد این شرکت‌ها در لایحه مشخص نیست که شفاق شدن ردیف‌های بودجه‌ آنها امری ضروریست.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با بیان اینکه پرداخت حقوق‌های نجومی در همین شرکت‌های دولتی اتفاق می‌افتد هیئت، تصریح کرد: امنا، طبق قانون هیئت امنا، مجامع و همچنین هیئت مدیریه این شرکت‌ها اختیاراتی دارند که می‌توانند حقوق و پاداش‌های خودشان را تعیین و از یکدیگر پشتیبانی کنند و اراده‌ای هم برای حل این مشکل مشاهده نمی‌شود.

حاجی‌دلیگانی تصریح کرد: در همین راستا برخی از نمایندگان پیشنهادی را به کمیسیون تلفیق بودجه ارائه کرده اند، مبنی بر اینکه پرداخت حقوق کلیه حقوق‌بگیران شرکت‌های دولتی از طریق وزارت اقتصاد انجام شود یعنی همان طور که کارمندان دولت پرداخت حقوقشان از طریق وزارت اقتصاد است. کارکنان شرکت‌های دولتی هم از همان طریق باشد تا جلوی پرداخت‌های غیرمتعارف و حقوق‌های نجومی گرفته شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: اگر حقوق کارکنان شرکت‌های دولتی هم از طریق وزارت اقتصاد انجام شود نظارت پذیر و شفاف می‌شود و یک وحدت رویه‌ای در کل کشور بین کارکنان شرکت‌های دولتی و کارمندان دولت ایجاد می‌شود و این گام مثبتی در جهت جلوگیری از حقوق‌های نجومی است.

انتهای‌پیام/

 

اخبار مرتبط

رسانه‌ها از بازگشت صفدر حسینی به دولت خبر می‌دهند

قوای سه گانه برخورد با حقوق‌های نجومی را رها کردند

واکنش نمایندگان مجلس به حقوق نجومی دو مدیر یک پتروشیمی

0 نظر

ارسال نظر

capcha