دوره تسویه حساب معاملات از ۶۰ به ۹۰ روز افزایش یافته است

دوره تسویه حساب معاملات از ۶۰ به ۹۰ روز افزایش یافته است

به گزارش سراج24، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما علی حسینی مدیرعامل بورس انرژی افزود: دوشنبه اول بهمن ۱۳۹۷ یک میلیون بشکه نفت خام سبک در حجم‎های ۳۵ هزار بشکه‌ای با قیمت پایه ۵۲،۴۲ دلار به ازای هر بشکه در بورس انرژی عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه علاوه بر امکان تسویه حساب با ارز‌های بین‌المللی، امکان تسویه کامل با ارز ریال ایران با نرخ سنا از تفاوت‌های عرضه این دوره با دوره‌های قبل است، اظهار کرد: دوره تسویه حساب معاملات نیز از ۶۰ به ۹۰ روز افزایش یافته است.

حسینی با بیان اینکه مجوز‌های لازم از سران سه قوه برای عرضه ۳ میلیون بشکه نفت خام در بورس انرژی دریافت شده است، افزود: در این مرحله، یک میلیون بشکه نفت خام سبک ایران برای عرضه در نظر گرفته شده و به تناسب فروش، نسبت به حجم عرضه در دوره‌های بعدی تصمیم گیری و اقدام خواهد شد.

وی درباره نحوه پرداخت وجوه و تحویل نفت خریداری شده هم گفت: متقاضیان باید ۶ درصد از مبلغ قرارداد را بصورت پیش پرداخت واریز و پس از برنده شدن در مناقصه ۲۰ درصد از مبلغ نهایی محموله خریداری شده را پرداخت کنند و با ارائه ضمانت نامه بانکی به میزان ۱۲۵ درصد مبلغ باقی مانده ارزش محموله آن را تحویل گرفته و پس از یک دوره ۶۰ تا ۹۰ روزه آن را تسویه کنند.

حسینی، تسویه تمام ریالی را از مزیت‌های این عرضه عنوان کرد و افزود: نحوه تحویل نفت نیز هم در بندرگاه‌ها و هم بصورت کشتی به کشتی فراهم است و همه افراد ذی صلاح داخلی و خارجی می‌توانند در این عرضه شرکت کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بورس انرژی میزبان عرضه ۲ میلیون بشکه میعانات گازی می‌شود

۵۱.۶ هزارتن فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی داد و ستد شد

جزئیات کالاهای عرضه شده در رینگ بین الملل انرژی

0 نظر

ارسال نظر

capcha