رئیس جدید ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی چه کسی است؟

رئیس جدید ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی چه کسی است؟

به گزارش سراج24، با پایان دوره ریاست ژنرال «گادی آیزنکوت» بر ستاد کل نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی، امروز (سه‌شنبه) سپهبد «آویو کوخاوی» رسما این مسئولیت را برعهده گرفته و سوگند خورد.

کوخاوی که بیست‌ودومین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی است، طی مراسم تحلیف در مقر ارتش اسرائیل در تل‌آویو، گفت که این رژیم در منطقه‌ای خود را گسترانیده که به دلایل ملی و مذهبی خواستار ریشه‌کن کردن آن هستند.

به نوشته وبگاه نشریه «یدیعوت آحارونوت» وی در توضیح نیازهای رژیم صهیونیستی برای دوام آوردن در منطقه توضیح داد: «ما باید روی تقویت توانایی‌هایمان برای حمله (پیش‌دستانه) به دشمن تمرکز کنیم».

آیزنکوت نیز در سخنرانی پایانی خود با بیان اینکه رژیم صهیونیستی باید برای چالش‌های امنیتی پیش‌رو آماده شود، اذعان کرد: «دشمنان اسرائیل بیش از پیش پیچیده شده‌اند».

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز در این مراسم با تکرار ادعاهای همیشگی و بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: «طی سال‌های قبل با چالش‌های بزرگی روبه‌رو بودیم؛ جبهه‌های متغیر غزه، سوریه و لبنان. البته تمرکز اصلی ما بر ایران بود».

نتانیاهو در ادامه با اشاره به بهبود روابط تل‌آویو با برخی کشورهای عربی منطقه، مدعی شد: «به لطف ظرفیت‌های اطلاعاتی، عملیاتی و فناوری ما، روابط با جهان عرب بیش از پیش تقویت شده است. کشورهای اسلامی پیش‌رو در حال نزدیک‌تر شدن به ما هستند».

وی با ادعای اینکه کشورهای عربی، اسرائیل را به‌جای دشمن، به عنوان متحدی علیه ایران می‌دانند، افزود: «آنها می‌دانند که ما دشمنشان نستیم ببلکه متحد ضروری هستیم که می‌توانند به ما تکیه کنند».

کوخاوی پیشتر در سمت فرمانده رکن اطلاعات ارتش و فرماندهی مقر شمال با مسئولیت رصد تحولات مرز با لبنان وسوریه و معاونت آیزنکوت را برعهده داشت. وی در جریان انتفاضه دور نخست و دوم  در سال‌های 1987 و 2000 و سه تهاجم اخیر ارتش این رژیم علیه مردم غزه در سال‌های 2008، 2012 و 2014 نیز مشارکت داشت.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

علمای اسلامی رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسند

گام‌های ملموس برای توقف سیاست‌های رژیم صهیونیستی برداشته شود

بهره‌برداری از عربستان سعودی برای تحقق اهداف رژیم صهیونیستی /فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha