نسخه نهایی فیلمنامه «مولا» آماده شده

 نسخه نهایی فیلمنامه «مولا» آماده شده

به گزارش سراج24، عباس لاجوردی نویسنده و کارگردان سینما، درباره آخرین وضعیت ساخت فیلم «مولا» گفت: بعد از انتشار خبر تولید فیلم سینمایی «مولا»، حاشیه‌ای پیش آمد که لازم دیدم به آن اشاره کنم. تریلری درباره حضرت علی (ع) که به نوعی عربی است، در رسانه‌ها و فضای مجازی پخش شد که عده‌ای گفتند کارگردان کویتی قرار است درباره این موضوع فیلم بسازد و آنچنان روی بحث خبری کار کردند تا بیننده فکر کرد این اثر تولید شده است و این موضوع برای خودم و دوستانم جالب شده بود. از سویی کارگردان کویتی آن گفته بود فقط تریلر آن آماده شده و اعلام کرد پدر و مادر ایرانی دارد، پس ایرانی محسوب می‌شود.

وی افزود: موضوع جالب و قابل تامل این است که ۱۴۰۰ سال طی شده و کسی به بحث و موضوع فیلم «مولا» ورود نکرده بود؛ اما وقتی ما فعالیت جدی خود را برای ساخت سینمایی آن اطلاع رسانی کردیم، چهل روز بعد تریلری ساخته و منتشر می‌شود! در صورتی که کارگردان گفته بود ما فقط تریلر ساختیم و دنبال سرمایه برای ساخت فیلمش هستیم و از سویی دیگر محمدرضا صابری مدیر پخش نور تابان به نوعی مصاحبه کرد که انگار فیلمش ساخته شده و صحبت از پخش می‌کردند.

لاجوردی افزود: عباس یوسفی کارگردان این تریلر، فیلمنامه‌ای ننوشته و فیلمی نساخته است و با توجه به اینکه با هنرمند و سیاستمدار‌های مختلفی سروکار داشتم، این اتفاق به نوعی سرقت ادبی و هنری محسوب می‌شود.

کارگردان «جشن تولد» بیان کرد: من تا زمانی که پروژه‌ام به زمان اصلی انتشار خبر نرسد، هیچ اخباری درباره آن منتشر نخواهم کرد. حتی با عوامل و بازیگران نیز صحبت می‌کنم که هیچگونه موارد تبلیغاتی را انتشار ندهند؛ همانطور که این موضوع برای فیلم سینمایی «جشن تولد»  اتفاق افتاد.

لاجوردی گفت: نسخه نهایی فیلمنامه «مولا» آماده شده و به نوعی پیش تولید را آغاز کردیم که با وسواس خاصی پیش می‌رود. نویسندگی و کارگردانی این فیلم سینمایی بر عهده خودم و بخش تهیه کننده و سرمایه گذاری آن به علت حساسیت کار در اخبار بعدی منتشر خواهد شد.

گفتنی است فیلم سینمایی «مولا» با موضوع غدیر به زندگی حضرت علی (ع) می‌پردازد و اوج داستان واقعه غدیر است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

برگزاری دوره آموزشی لهجه عراقی

نویسنده زن ایرانی صدای زنان سوری را به گوش مردم رساند

نشر ۳ کتاب الکترونیک از پژوهشگر گلستانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha