نائب رئیس کمیسیون فرهنگی:

امیال شخصی در سخنرانی‌های برخی اشخاص نباید دین را زیر سوال ببرد

امیال شخصی در سخنرانی‌های برخی اشخاص نباید دین را زیر سوال ببرد

احمد سالک نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 پیرامون موضوع خلع لباس شدن حسن آقامیری گفت: جایگاه روحانیت در نظام اسلامی به عنوان پیشکسوتان و هادیان جامعه بوده و هست. این جایگاه مقدس است و باید حفظ شود. انقلاب ما به محوریت امام بود و تداوم ولایت اکنون به دست رهبر معظم انقلاب است.
وی افزود: قداست این جایگاه نباید شکسته شود. انحرافات و امیال شخصی در سخنرانی‌های برخی اشخاص نباید دین را زیر سوال ببرد. در سراسر دنیا شاهد هستیم که می‌خواهند محوریت حاکمیت دینی تضعیف شود. جامعه‌ی روحانیت باید برای حفظ این قداست رعایت موضوعات و شرایط را بکند.
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: برخی افراد در مواجه با این اشخاص، تعابیر آخوند تندرو و کندرو را به‌کار می‌برند که نباید این الفاظ به روحانیون نسبت داده شود. جامعه‎ی حقیقی روحانیت باید در مسیر حق و اسلام راستین حرکت کند و به صلاح نیست روحانیت با این تعابیر تفکیک شود.
سالک در پایان در خصوص ایجاد فضای گفتمان بین موافقان و مخالفان حکم حسن آقامیری اظهار داشت: به نظر من دامن زدن به پرونده‌ی خلع لباس شدن آقامیری درست نیست. این حکم صادر شده است و موافقان و مخلفان خود را دارد. حکم باید اجرا شود و هر چقدر به این مسئله دامن زده شود دو قطبی بین موافقان و مخالفان بیشتر بروز پیدا می‌کند. اگر قرار باشد برنامه‌ای ترتیب داده شود تا طرفداران و مخالفان او مناظره کنند، اختلافات شدت پیدا می‌کند و هر صحبتی که از جانب هر طرف زده می‌شود، طرف دیگر را آزرده‌خاطر خواهد کرد.
انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

خاطرات حضور در غسالخانه(بخش اول)

سفیران هدایت ملایر در اردوی جهادی یک روزه

پس از فرمان رهبر انقلاب وارد فاز جدی مقابله با کرونا شدیم/ در صورتی که از فعالیت‌های داوطلبانه حمایت نشود روند کارها فرسایشی خواهد شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha