نائب رئیس کمیسیون عمران:

افزایش دو برابری وام مسکن، شرایط خرید خانه را برای بسیاری از مردم فراهم نمی‌کند

افزایش دو برابری وام مسکن، شرایط خرید خانه را برای بسیاری از مردم فراهم نمی‌کند

سید احسن علوی نائب رئیس کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی نتیجه‌ی طرح دو برابر شدن وام مسکن گفت: در آخرین جلسه‌ای که با وزیر مسکن داشتیم وی معتقد بود که دو برابر شدن وام مسکن، تورم زیادی درپی خواهد داشت. دولت در برنامه‌ای که درپیش گرفته است قصد دارد تا با جذب انبوه‌سازان زمین‌های ارزان را به آن‌ها واگذار کند تا انبوه‌سازان با ساخت‌وساز در آن زمین‌ها، خانه‌های کم‌قیمتی در اختیار مردم قرار دهند.
وی افزود: البته همراه با این طرح، تسهیلات و وام بانکی مخصوصی برای متقاضیانی که در تهیه‌ی مسکن مشکل دارند در نظر گرفته شده است.
نماینده‌ی مردم سنندج در مجلس اظهار داشت: دولت تعهد داده است تا با بازآفرینی بخش‌های فرسوده و ارائه‌ی تسهیلات متفاوت بانکی از صندوق توسعه‌ی ملی، تهیه‌ی مسکن برای مردم آسان و سریع‌تر شود.
نائب رئیس کمیسیون عمران در اظهار نظر خود نسبت به عدم تصویب طرح دو برابر شدن وام مسکن، تصریح کرد: به نظر من با دو برابر شدن وام مسکن هم نمی‌توان خانه خرید و علاج این مشکل این نیست که وام افزایش پیدا کند. اگر قیمت مسکن را در ارزان‌ترین نقطه‌ی تهران هم در نظر بگیریم می‌بینیم که افزایش دو برابری وام مسکن، باز هم شرایط خرید خانه را برای بسیاری از مردم فراهم نمی‌کند.
علوی در پایان بیان کرد: طرح مسکن‌سازی در زمین‌های ارزان می‌تواند نیاز بسیاری از مردم به مسکن را برطرف کند. از طرفی اگر بانک‌ها تسهیلات متفاوتی جهت ساخت خانه در اختیار بافت‌های فرسوده قرار دهند کمک بزرگی به ساخت واحدهای مسکونی خوش‌قیمت می‌شود. نمونه طرح‌های دیگری هم از جمله اجاره به شرط تملیک هست که دولت می‌تواند با اجرائی کردن آن‌ها، مردم را در جهت رفع نیاز به مسکن یاری کند.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آیا داخل خانه هم باید ماسک بزنیم؟!

آغاز اجرای ۱۲۲ هزار خدمت مسکن برای خانواده‌های نیازمند در کشور

هیأتی‌ها متولی ساخت خانه زن بندرعباسی شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha