بارش برف در آمریکا 5 کشته بر جا گذاشت

بارش برف در آمریکا 5 کشته بر جا گذاشت

به گزارش سراج24، رسانه‌های غربی از تلفات طوفان زمستانی در مناطق غربی و مرکزی آمریکا خبر می‌دهند. طبق گزارش‌ها بیشترین میزان برف به اندازه ۳۰ سانتی‌متر در ایالت «میزوری» باریده است.

براساس گزارش شبکه «اسکای نیوز»، بر اثر کولاک و حوادث جاده‌ای مرتبط با بدی هوا در مناطقی از آمریکا که روز جمعه از مکزیک آغاز و وارد آمریکا شده، تاکنون حداقل ۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

بارش شدید برف باعث مرگ یک زن آمریکایی و دخترخوانده ۱۴ ساله او در شهر «کانزاس» شد. خودروی این مادر و دختر با یک خودروی دیگر تصادف کرد. یک مرد ۶۱ ساله اهل همین شهر هم بر اثر تصادف رانندگی کشته شده است.

سُر خوردن و تصادف دو خودرو، مرگ یک مرد ۴۱ ساله که از مکزیک وارد آمریکا شده بود را هم در پی داشت.

بارش برف در مناطق مختلف آمریکا، سبب مسدود شدن چندین ساعته راه‌ها در مناطق برف‌زده و گیر افتادن مسافران شده است. مقام‌های آمریکایی در میزوری از ۳۰۰۰ نظامی برای مدیریت بحران کمک گرفتند.

برف و طوفان، همچنین سبب لغو ده‌ها پرواز و همچنین قطع برق هزاران مشترک آمریکایی شده است.

تاکنون بیشترین میزان برف در ایالت میزوری به اندازه ۳۰ سانتی‌متر باریده است. برف بعد از کانزاس و میزوری به ایالت آیووا، ایلی‌نوی، ایندیانا و اوهایو هم رسیده است.

طبق پیش‌بینی هواشناسی در آمریکا، روز یکشنبه (امروز) پایتخت این کشور و همچنین بخش‌هایی از «مریلند» تا ۲۵ سانتی‌متر برف می‌بارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

غروب قدرت‌ها را خواهیم دید

سردار قاآنی: می‌دانیم به‌چه‌زبانی با آمریکا صحبت کنیم

معطل پُف فیل آمریکا نمی‌مانیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha