محسن هاشمی:

بعضی صحبت‌ها درباره مرحوم هاشمی جنبه احساسی دارد

بعضی صحبت‌ها درباره مرحوم هاشمی جنبه احساسی دارد

به گزارش سراج24، محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران در گفت‌وگویی با دست‌اندرکاران برنامه پارک شهر رادیو تهران در  واکنش به اظهارات خواهر و مادر خود  درباره مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت:  بعضی از صحبت ها جنبه احساسی دارد و خبرنگاران عزیز و مخاطبین،  احساسات فرزندان مونث را تحریک می کنند. بنابراین حرف هایی که در همان فضا زده می شود، باید در قالب همان فضا دیده شود.  اما دراین باره هم دقت می کنیم  حرف هایی زده شود که متقن باشد و باعث سوتفاهم نسبت به ایشان نباشد.

محسن هاشمی در بخش دیگری از این گفت‌وگو گفت که همانطور که می دانید دو سال از رحلت آیت الله رفسنجانی می گذرد و در این مدت فرهیختگان زیادی از ویژگی های شخصیتی ایشان نظیر درایت، اعتدال، خودساختگی و  عملکرد ایشان در آثارشان بسیار گفته اند.

 وی ادامه داد: افرادی هم ایشان را در موضوعات مختلف مذهبی، اجتماعی تحلیل کرده اند. بعضی ایشان را به عنوان کسی که به دنبال رهایی از فقه صعوبت به فقه سهولت نامیدند. اما دو خصوصیت ایشان پنهان مانده بود. یکی اینکه  از مسائل بسیار مهم به آسانی می گذشتند. بنابر این «آسان گذشتن از خویش» یکی از خصلت های ایشان است که پنهان مانده است.

 رئیس شورای شهر تهران گفت: ویژگی دوم ایشان که پنهان مانده است «انتقادپذیری و انتقاد جویی ازایشان» بود. بر خلاف اتهام هایی که نسبت به ایشان می شد. اولین منتقد هاشمی خود هاشمی بود.

 هاشمی افزود: آیت الله هاشمی 36 سال خاطره روزنوشت  خود را که سالانه  بیش از 400 بوده است، در اختیار شهروندان قرار می داد. در این سطح برای مسئول بی نظیر است. امیدواریم دفتر نشرمعارف انقلاب بتواند 21 جلد باقی مانده  از خاطرات ایشان را به زودی منتشر کند. تا کنون 15جلد منتشر شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

واکنش خانواده آیت‌الله‌هاشمی به اظهارات عباس عبدی

حسن روحانی فحوای نامه صدام حسین به هاشمی را فاش کرد

آغاز فعالیت احزاب اصلاح‌طلب برای مجلس شورای اسلامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha