برای توزیع سبد کالای کارگران منتظر تخصیص بودجه هستیم

برای توزیع سبد کالای کارگران منتظر تخصیص بودجه هستیم

به گزارش سراج24، محمد شریعتمداری در حاشیه نشست روسای کانون های بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران به سبد کالای کارگران اشاره کرد و گفت: توزیع سبد کالا میان بازنشستگان  سازمان تامین اجتماعی به پایان رسیده و مرحله بعد شامل بیمه شدگان شاغل در بخش های دولتی و غیردولتی است که کمتر از سه میلیون تومان حقوق دریافت می کنند. به تمامی این افراد سبد کالا تعلق می گیرد.

وی گفت: لیست حقوق این افراد از سوی تامین اجتماعی ارسال شده و به محض دریافت اعتبار خزانه توزیع سبد کالا آغاز می شود.

شریعتمداری افزود: همچنین درصدی از افراد هستند که در هیچ صندوقی سابقه پرداخت حق بیمه ندارند و کمتر از سه میلیون تومان حقوق می گیرند که این افراد سبد کالا شامل حالشان می شود  و تا پایان سال در میان آنها توزیع خواهد شد.

وی گفت: کارگران فصلی، سربازان، قالیبافان و ... از جمله این افراد هستند.

شریعتمداری در مورد مرحله دوم سبد کالای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد گفت: مرحله اول این کار انجام شده و دستورش ابلاغ شده و مابقی مراحل طی خواهد شد و برای تخصیص سبد باید منتظر اعتبار باشیم.

وی در مورد شناسایی افرادی که از درآمد کافی برخوردار هستند و یارانه دریافت می کنند، گفت: در لایحه بودجه دولت شناسایی این افراد به استانداران محول شده که با همکاری وزارت رفاه و تصویب مجلس انجام خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در خصوص حقوق پایین بازنشستگان نیز گفت: این موضوع مورد اعتراض بسیاری از بازنشستگان است زیرا حقوق آنها  کفاف زندگی شان را نمی دهد و ما در ایران زندگی می کنیم و همراهی و مهربانی و همدلی ارزشمندتر است و با در نظر گرفتن توان مالی دولت ادعای به حق بازنشستگان را پیگیری خواهیم کرد.

وی در مورد کمیته دستمزد اظهار داشت: این کمیته که زیرمجموعه شورای عالی کار است تاکنون جلسات متعددی را برگزار کرده و حداقل معیشت خانوارها با حداقل دستمزدی که می گیرد مورد رسیدگی قرار گرفته است پس از ارائه گزارش ها در شورای عالی کار دستمزد سال آینده مورد بررسی قرار می گیرد.

شریعتمداری همچنین تاکید کرد: در نشست امروز با نمایندگان روسای کانون های بازنشستگان صافی به عنوان نماینده بازنشستگان در جلسات هیات مدیره صندوق بازنشستگی کشوری شرکت خواهد کرد و حکم وی نیز اعلام می شود.

وی همچنین در خصوص شرکت های زیان ده تاکید کرد: در این خصوص دفترچه ای تهیه شده و مشخص شده در زیرمجموعه وزارت رفاه ۴۲۶ شرکت و ۱۴۴۲ عضو هیات مدیره فعالیت می کنند که به همه آنها ابلاغ کردیم مشاغل چندگانه را رها کنند و افرادی که بازنشسته بودند به آنها اعلام شده و طی این مدت پست های خوبی ایجاد شده است که از افراد جوان بهره مند خواهیم شد.

وی گفت: از سوی دیگر پاداش پایان سال و خرید و فروش خدمت این افراد بررسی می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد شفاف سازی در شرکت های زیرمجموعه گفت: طی هفته آینده در راستای شفاف سازی به برخی از شرکت هایی که مدیران آن شفاف سازی را رعایت کرده و قدم اساسی را برداشته می رویم و آنها را تشویق می کنیم و آنهایی که این کار را نکردند برکنار می کنیم.

وی در خصوص مدیران بازنشسته نیز گفت:به مدیران ارشد وزارتخانه اعلام کردیم ازطریق مجامع عمومی در جهت از کار برکنار کردن مدیران بازنشسته اقدام کنند و در این زمینه دست بسته نیستیم و شاید برخی از شرکت ها مشمول این قانون نباشند اما این سیاست وزارتخانه است.

شریعتمداری گفت: قصد داریم از مشورت بازنشستگان استفاده کنیم و هر کدام از بازنشستگان اگر احکام شان صادر نشده باشد با اختیاراتی که داریم حکم آنها را لغو می کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

۷۰ درصد کودکان کار و خیابان از اتباع خارجی هستند

بسته حمایتی برای یک‌میلیون نفر از جاماندگان واریز می شود

شروط جدید برای جاماندگان دریافت بسته حمایتی

0 نظر

ارسال نظر

capcha