وزیر امور خارجه:

برای تأمین منافع مردم با شرکای سنتی همکاری می کنیم

برای تأمین منافع مردم با شرکای سنتی همکاری می کنیم

به گزارش سراج24، محمدجواد ظریف در حاشیه دیدار با نیتین گادکاری وزیر حمل و نقل هند گفت: همانطور که آقای وزیر گفتند گفتگو های خوبی داشتیم، هم در مورد چابهار و هم در سایر موضوعات همکاری‌های دو کشور در برخی از حوزه‌ها که ما کالاها و خدمات هندی نیاز داریم یا طرف هندی به کالاها و خدمات ایرانی نیاز دارد.

ظریف در حاشیه دیدار با نیتین گادکاری وزیر حمل و نقل هند در پاسخ به سوالی درباره سازوکار ویژه مالی (اس پی وی) اظهار داشت: اروپایی‌ها تلاش کرده‌اند اما در حد انتظار ما نتوانستند پیشرفت کنند.

وی افزود: ما همکاری خود را از طریق کانال‌های مختلف مثل مورد هند گسترش می دهیم.

ظریف تصریح کرد: ما به همکاری با  اروپا به همکاری درباره اس پی وی ادامه می دهیم اما منتظر آنها نمی‌مانیم و با شرکای سنتی خود مثل هند چین و روسیه در راستای منافع مردممان همکاری  می‌کنیم.

وزیر امور خارجه همچنین گفت: ما طیفی از موضوعات داریم در همکاری با هندکه مطرح هستند. در حوزه بانکی یوکو بانک هند و پاسارگاد همکاری خود را در زمینه تجارت آغاز کردند.

وی گفت: ما امیدواریم به رغم تحریم‌های آمریکا ایران و هند بتوانند در راستای منافع مردم دو کشور همکاری‌های بیشتری داشته باشند.

ظریف در پاسخ به سوالی درباره درخواست هند برای گاز ارزانتر برای راه اندازی صنایع در چابهار گفت ما برای گفت‌وگو با هند آمادگی داریم تا آنها بتوانند سرمایه گذاری در چابهار از جمله در حوزه پتروشیمی را آغاز کنند.

وی خاطرنشان کرد  ما همیشه آماده گفت و گو ها با هند در این حوزه بوده ایم و  از پیشنهادات هند استقبال می کنیم.

ظریف در پاسخ به سوال دیگری در همین خصوص گفت من نمی توانم جلو رسانه ها مذاکره کنم ولی ما آمادگی مذاکره را داریم.

وزیر خارجه کشورمان و هیئت همراه برای سفری سه‌روزه در دهلی نو هستند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پیام رهبر انقلاب به نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا

دخالت اروپا در اجرای قانون از سوی دولت ایران تعجب‌برانگیز بود

عمل معکوس فرانسه در اجرای آزادی بیان

0 نظر

ارسال نظر

capcha