رحیم احمدی روشن:

مسئولان بیشتر به دنبال رفع نگرانی دشمنان هستند تا حل مشکلات مردم

مسئولان بیشتر به دنبال رفع نگرانی دشمنان هستند تا حل مشکلات مردم

رحیم احمدی روشن پدر شهید مصطفی احمدی روشن در گفت و گو با سراج24 پیرامون تمایل افراطی برخی از مسئولان برای مذاکره با غربی‌ها به هر قیمتی گفت: در دوره‌ی قبلی مذاکرات شاهد بدعهدی‌های غرب و به ‌ویژه امریکا بودیم؛ لذا اصرار برخی از مسئولان برای مذاکرات مجدد به همان شیوه‌ی قبلی، معنایی ندارد. در دوره‌ی جدید مذاکرات نیز موضوع بحث پیرامون قدرت موشکی ما مطرح شده است که به فرموده‌ی حضرت آقا؛ مسئله‌ی دفاعی و موشکی غیرقابل مذاکره و از خطوط قرمز نظام است. مسئله‌ی موشکی در مذاکرات برجام وجود نداشته و جزئی از مذاکرات آتی نیز نخواهد بود. هرچند که برخی مسئولان تمایل به طرح آن در گفت‌وگوها دارند.

وی با اشاره به جوسازی‌های رسانه‌ای جریان حامی دولت پیرامون تبعات ادامه نیافتن مذاکرات افزود: جریان حامی مذاکرات اینطور القا می‌کند که تنها راه برون رفت از شرایط فعلی نشستن بر سر میز مذاکره است. این‌ها در دوره‌ی قبلی مذاکرات گفتند موضوع هسته‌ای دغدغه‌ی دشمن است و با برطرف کردن این نگرانی، می‌توانیم به گشایش‌های سیاسی و اقتصادی امیدوار باشیم؛ اگرچه همگی دیدیم که مذاکره کردند و برخلاف ادعاهای مطرح شده، اتفاق خاصی نیفتاد. واقعیت این است که اگر هرچه داریم تقدیم دشمن کنیم، بازهم از ما راضی نخواهند شد. همانطور که خداوند بزرگ در آیه 120 سوره بقره می‌فرمایند: « وَلَنْ تَرْضَى عَنْکَ الْیَهُودُ وَلَا النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ». هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد مگر آنکه پیروی از آیین آنها کنی.

پدر شهید احمدی روشن ادامه داد: این در شان مانیست که از دشمنان خود تبعیت کنیم. چنان که آقای ظریف به عنوان یکی از سرداران جبهه دیپلماسی متاسفانه گفتند اگر FATF را تایید نکنیم، امریکا از ما خرده خواهد گرفت. به آقای ظریف می‌گوئیم دشمن آنقدر از ما خرده بگیرد که جانش در برود. چنین اظهار نظری از سوی مسئولان باعث می‌شود جایگاهشان در بین مردم را از دست بدهند و آب روی نداشته‌ی‌ ایشان بیشتر برود. ظاهرا مسئولان بجای حل مشکلات مردم بیشتر به فکر رفع نگرانی‌های دشمنان هستند.

وی در پایان خطاب به مسئولان دولت و جریان حامی مذاکرات گفت: ما نباید زیر بار ظلم و زور دشمنان خود برویم. باید با اتکا به ظرفیت نیروهای داخلی و مردم خود، کشور را بسازیم. اگر بخواهیم به حرف دشمن گوش بدهیم باید تمام داشته‌هایمان را تقدیم او کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آقای روحانی به جای رفع تحریم‌های آمریکا به فکر حفظ برجام است

تبدیل جامعه به دوقطبی ثروتمند و فقر در 32 سال گذشته

روحانی درگذشت مادر شهیدان «کارکوب زاده» را تسلیت گفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha