فرکی: دوست دارم که پیکان را در بالاترین جایگاه قرار دهم

فرکی: دوست دارم که پیکان را در بالاترین جایگاه قرار دهم

به گزارش سراج24، به نقل از باشگاه پیکان، حسین فرکی سرمربی جدید تیم فوتبال پیکان بعد از اولین حضور خود در تمرین این تیم گفتگویی  انجام داده است که از نظر خواهیم گذراند. فرکی اعلام کرد که قصد دارد با پیکان سومین قهرمانی خود را در لیگ برتر جشن بگیرد.

فرکی: می خواهم با پیکان هت تریک کنم/ شاکله اصلی تیم را حفظ می کنم

بعد از وقفه‌ای نزدیک به ۲ سال دوباره به فوتبال برگشتید؟

 • این شغل من است. ۴۰ سال است از زمان بازیگری تا مریبگری در این فوتبال بوده ام و دراین مدت بار‌ها پیش آمده که رفته ام و برگشته ام و حالا با تجربه‌ای که به دست آورده ام دوباره به فوتبال برگشته ام تا بتوانم مثمر ثمر باشم. بالاخره از جنس فوتبال هستیم و بازنشستگی معنا ندارد.

پس باید با این اوصاف پر از انگیزه باشید؟

 • بله انگیزه که دارم. اتفاقا انگیزه خوبی دارم و امیدوارم با انگیزه‌ای که دارم و با توجه به شرایطی که فراهم شده حالا که هستم و برگشتم تاثیر گذار باشم.

چه شد پیکان را انتخاب کردید؟ این موضوع دوطرفه است؟

 • ابتدا پیکانی‌ها من را به عنوان یکی از گزینه هایشان انتخاب کردند و در ادامه با من صحبت کردند و من هم نقطه نظرات آن‌ها را گوش دادم و، اما از طرف خودم هم باید بگویم پیکان تیم شهرو استان من است. تیمی ریشه دار که امکانات خوبی دارد و به دور از حاشیه و جنجال در این فوتبال حضور داشته و به قولی تمام فاکتور‌های لازم در فوتبال را دارد و به نوعی تفکرات من با مدیران پیکان هم خوانی داشت، برای همین من هم به پیشنهاد پیکانی‌ها جواب مثبت دادم و هدایت این تیم را قبول کردم.

فرکی: می خواهم با پیکان هت تریک کنم/ شاکله اصلی تیم را حفظ می کنم

چقدر از پیکان شناخت داشتید و این شناخت چقدر به شما در انتخابتان کمک کرد؟

 • من بیش از یکسال در گود نبودم، اما فوتبال را به صورت جدی دنبال می‌کردم و اتفاقا به دلیل اینکه سرم شلوغ نبود به راحتی فوتبال‌های لیگ را نگاه می‌کردم. از سوی دیگر بالاخره در این سال‌ها بار‌ها مقابل پیکان قرارگرفته بودم و همه این‌ها در مجموع باعث شده که شناخت خوبی داشته باشم. اتفاقا باید بگویم من تمام اتفاقات پیکان را رصد می‌کردم و وقتی که پیکان را انتخاب کردم یعنی که شناخت خوب داشتم و این شناخت به انتخاب من کمک کرده است.

امکانات پیکان را چطور دیدید؟

 • باشگاه پیکان به معنای واقعی باشگاه است و اینکه سال‌های سال است که مجموعه ایران خودرو به عنوان یک خودرو ساز در کشور سعی کرده بهترین امکانات را برای ورزش فراهم کند. من به جرات می‌توانم بگویم باشگاه پیکان یکی از معدود باشگاه‌هایی است که در سطح کشور امکانات خوبی دارد و این در سایه سال‌ها زحمت به دست آمده است.

اهداف و برنامه‌های شما برای هدایت پیکان چیست؟

 • من هم به نوبه خودم برنامه‌ها و اهداف مهمی برای موفقیت پیکان در ذهن دارم که در سایه تلاش و انگیزه زیاد به دست خواهد آمد. البته هدف همیشه برای بازیکن، مربی و باشگاه مشخص است و آن چیزی نیست جز موفقیت و رسیدن به مدارج بالا در مسابقات لیگ برتر. من دوست دارم که پیکان را در بالاترین جایگاه قرار دهم و درواقع این هدف تمام مربیان و تیم هاست که من امیدوارم از سایر رقبا پییشی بگیرم و جایگاهی بهتر نسبت به سایر تیم‌ها کسب کنیم.

فرکی: می خواهم با پیکان هت تریک کنم/ شاکله اصلی تیم را حفظ می کنم

این هدف کلی است، اما نگفتید سقف این جایگاه کجاست؟

 • خب ما پله پله حرکت می‌کنیم. ابتدا می‌خواهیم با تلاش بچه‌ها سهمیه آسیایی کسب کنیم، سپس به رتبه دوم لیگ فکرمی کنیم و درنهایت به هدف اصلی و آرزوی هر تیم و مربی و بازیکنی که همانا قهرمانی است فکر می‌کنیم و می‌خواهیم به آن برسیم.

اولین تمرین با پیکان چطور بود؟

 • اولین تمرین خوب بود. به اتفاق همکار‌ها و بچه‌ها یک تمرین خوب و شاداب را انجام دادیم و باید بگویم بچه‌ها با انگیزه و سر حال بودند.

آمادگی بازیکنان را چطور دیدید عقب نیستند؟

 • تا آنجایی که من خبر دارم بچه‌ها ۱۵ جلسه تمرین کردند و تمرینات هم خوب بوده و با توجه به تمرینی که خودم با بچه‌ها انجام دادم میزان آمادگی آن‌ها را خوب دیدم، ولی برای بهتر شدن هنوز کار دارند و به طور حتم با توجه به تعطیلی لیگ و فرصت یک ماهه می‌توانیم به مرز آمادگی کامل برسیم.

بازیکنی اضافه خواهید کرد و لیست خروج هم دارید؟

 • اکنون زود است که در این مورد صحبت کنیم، اما اولویت من با بازیکنان خودپیکان است و می‌خواهیم آن‌ها را حفظ کنیم. البته در نیم فصل مثل همه تیم‌ها بازیکن خواهیم گرفت و به طور طبیعی خروجی هم خواهیم داشت.

پس به فکر تقویت تیم هستید؟

 • به طور حتم همین طور است. پیکان باید برای نیم فصل دوم تقویت شود. البته باید جلو‌تر برویم تیم تا ببینم در چه نقاطی باید تیم را تقویت کنم.

فرکی: می خواهم با پیکان هت تریک کنم/ شاکله اصلی تیم را حفظ می کنم

پیکان پتانسیل کسب سهمیه و حتی قهرمانی لیگ را دارد؟

 • تمام تلاش ما این است که به بهترین مقام دست پیدا کنیم. اما باید واقعه گرایانه به موضوع نگاه کنیم. کار سختی داریم، اما در فوتبال همه چیز اتفاق می‌افتد. پیکان هم پتانسیل کسب سهمیه و هم قهرمانی دارد، اما باید تلاش کرد.
 • پیکان در این سال‌ها توجه خاصی به پایه هایش داشته آیا شما این روند را ادامه می‌دهید؟ خصوصا اینکه ۴ بازیکن در تیم امید و حتی تیم ملی جوانان دارد.
 • من هم به استفاده از نیروی جوان اعتقاد دارم. البته فقط استفاده از جوانان نتیجه نمی‌دهد چرا که شما باید با تلفیقی از جوانان و با تجربه‌ها واردمیدان شوید تا بهتر نتیجه بگیرید. پیکان در این سال‌ها همواره در سطح پایه از مدعیان بوده وعناوین زیادی کسب کرده و مطمنا من هم از این سرمایه استفاده خواهم کرد.

دستیارانتان هم که مشخص شدند، اما نامی از احمد سجادی نیست؟

 • بعد از جدایی کادرفنی قبلی چند نفر به کادر ما اضافه شدند. در وحله اول من علی صالح نیا و سپس مجید صالح را به کادر اضافه کردم. از کادر قبلی هم هاروت مربی دروازه بانان و طهماسبی بودند که کادرما را تکمیل کردند. اما در مورد سجادی باید بگویم متاسفانه در بعضی رسانه‌ها اخبار نادرستی در خصوص او مطرح شد که باید بگویم سجادی از همکاران خوش نام من در فوتبال ایران چه باشگاهی و چه ملی بودند و هستند، اما به دلیل اینکه ایران نبودند در کادر فنی قرار نگرفتند. اصلا بحث کنار گذاشتن این مربی مطرح نبود. سجادی از ابتدا هم در کادر من قرار نداشت و کسی به من توصیه نکرد که او را نیاورم.

با پیکان هت تریک می‌کنید؟

نهایت آرزوی هر مربی قهرمانی است. من هم از این موضوع مستثنی نیستم و دوست دارم که با پیکان قهرمان شوم تا به قول شما هت تریک کرده باشم. برای قهرمانی باید یک سری عوامل دست به دست هم دهد تا شما قهرمان شوید و امیدوارم در پیکان این موضوع رخ دهد.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فرکی: امروز تیم برتر میدان بودیم

فرکی: بعضی بازیکنان فقط فکر خودشان هستند

فرکی: زمین شرایط مساعدی برای فوتبال خوب نداشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha