ترافیک پشت عوارضی آزادراه‌ها برطرف می‌شود

ترافیک پشت عوارضی آزادراه‌ها برطرف می‌شود

به گزارش سراج24، محمدحسین میرشفیع معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور، از الکترونیکی شدن آزادراه‌های بزرگ کشور تا عید نوروز خبر داد و گفت: تعدادی از آ‌زادراه‌های کشور به زودی الکترونیکی می‌شوند و مردم برای استفاده از این آزاد‌راه‌ها نیازی به تهیه و یا خرید کارت‌های الکترونیکی ندارند.

وی افزود: مردم به راحتی می‌توانند با استفاده از تلفن و یا قبض‌های تلفن خانه از این آزادراه‌های الکترونیکی استفاده کنند.

میرشفیع تأکید کرد: آزادراه‌های الکترونیکی برای دریافت عوارض پلاک خودرو را شناسایی می‌کنند و هزینه عوارض با شناسایی این پلاک‌ها از حساب آنها کسر می‌شود.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور با اشاره به اینکه ممکن است در اوایل استفاده از آزادراه‌ها اختلالاتی در سیستم آنها ایجاد شود، گفت: سعی می‌کنیم سرمایه گذار و اکیپ کادر فنی سوئیچ ارتباطی بین آزادراه‌های مختلف را با پلیس راه‌های کشور و سایر دستگاه‌ها هرچه سریع‌تر آماده کند و امیدواریم تا قبل از عید نوروز این طرح بزرگ الکترونیکی عملیاتی شود.

وی توضیح داد: آزاد راه قزوین- رشت، تهران- ساوه، تهران- قم، کرج- قزوین و تهران- پردیس از مهم‌ترین آزادراه‌های کشور هستند که به عوارض الکترونیکی مجهز می‌شوند.

میرشفیع با اشاره به اینکه هدف از راه اندازی این طرح رضایت مردم، صرفه جویی در زمان و کاهش ترافیک‌های پیش از ورود عوارضی‌ها است، افزود: حذف عوارض کاغذی و رفع مشکل تهیه پول خُرد از سوی مردم از دیگر مزایای این طرح به شمار می‌رود.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور اظهار کرد: صرفه جویی در سوخت و زمان، افزایش ایمنی آزاد راه‌ها، کاهش تلفات و تصادفات جاده‌ای و همچنین شفافیت دریافت عوارض از مهم‌ترین اهداف راه اندازی دریافت عوارض الکترونیکی است.

وی گفت: الکترونیکی کردن آزاد راه‌ها باعث می‌شود که بتوانیم آمار شفاف و روشنی از دریافت عوارض به شرکت‌های سرمایه گذار بدهیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

افزایش ۴ برابری خرید خانه‌های بالای ۲۰ سال در تهران

افزایش ساخت و ساز با ارائه تسهیلات مناسب مشکل مسکن را حل می‌کند

قیمت ۹ میلیون تومانی پرواز تهران-نجف-تهران

0 نظر

ارسال نظر

capcha